niedziela, 8 kwietnia 2018

Dotyk słońca - Karolina Wilczyńska

Pierwsze wiosenne i ciepłe promienie słońca to znak, że wszystko wokół budzi się do życia. Tak jak rozkwitają pąki kwiatów, tak rodzą się nowe uczucia i emocje… Róża przeżywa euforię ponownego zakochania. Gdy mężczyzna jej życia zjawia się po latach w progu mieszkania, Róża zupełnie traci głowę. Przyjaciółki radzą jej zachować ostrożność, lecz czy samotna dotąd kobieta będzie w stanie oprzeć się upojnej nocy w objęciach ukochanego? Gdy ten niespodziewanie znika, Róża zostaje… nie tak całkiem sama. W trudnych chwilach będzie mogła liczyć na pozostałe mieszkanki bloku przy ulicy Kwiatowej, mimo że każda z nich musi borykać się ze swoimi problemami. Ale od czego są przyjaciółki! „Rok na Kwiatowej” to pełne kobiecych emocji powieści, z którymi zechcesz się zaprzyjaźnić!

Format: e-book
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Rok na Kwiatowej tom 3

Zaprzyjaźniłam się z bohaterkami zamieszkałymi na ulicy Kwiatowej w Kielcach i bardzo lubię do nich wracać. Kiedy tylko pojawił się 3 tom na Legimi - pobrałam i przeczytałam w jedno popołudnie. 

Ponownie spotykamy się z Różą, Lilianą, Wiolettą i Malwiną. Tym razem największa część opowieści skupia się wokół postaci Róży, niepozornej nauczycielki angielskiego, która mieszka tylko z dwoma kotami. Wraca z zagranicy jej dawny narzeczony do Polski i do łask Róży, wprowadza się do niej i czaruje dziewczynę. Ta spragniona uczuć lgnie do niego. Jednak związek nie trwa długo, gdyż przy pierwszych problemach mężczyzna znika i zostawia Różę samą w kłopotach. Wspierają ją przyjaciółki i Bartek, wuefista ze szkoły. Tymczasem u Liliany nadal mieszka Agnieszka i w końcu decydują się złożyć pozew w sądzie o molestowanie seksualne, co spotyka się z wrogim odzewem rodziny. Malwina planuje ślub ze swoim Czubem, wspiera ją mam, która mocno się angażuje w organizację wesela. Dochodzi do kłótni i sprzeczek, ale organizacja ślubu idzie do przodu. Wioletta urodziła bliźniaki i teraz ma w domu troje dzieci do opieki, którymi musi zajmować się sama , bo mąż ciągle wyjeżdża do pracy. Pomaga jej teściowa, lecz bardzo trudno kobietom się porozumieć. Wiola podejrzewa męża i zdradę i stawia mu ultimatum. Jak potoczą się dalsze losy Klubu Kapciowego? Jestem bardzo ciekawa i czekam na kolejny tom :)

Dotyk słońca to doskonała babska literatura, która stanowi odskocznię od rzeczywistości. Takie dziewczyny jak Liliana, Róża, Wiola czy Malwina są wokół nas. bardzo różne, a jednak okazuje się, że przyjaźń potrafi te różniece zniwelować. Warto mieć przyjaciół i wsparcie! Polecam :)Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

2 komentarze:

  1. Ja nieco niefortunnie rozpoczęłam przygodę z tą serią od drugiego tomu, ale pierwszy czeka już na półce. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Strasznie kusi mnie ta seria i na pewno po nią sięgne. Ale muszę zacząć od tomu pierwszego!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...