środa, 11 kwietnia 2018

Martwa natura - Louise Penny

Pierwsze spotkanie z inspektorem Armandem Gamache: wraz ze swoim zespołem śledczych ma pomóc rozwikłać tajemniczą zbrodnię w wiosce na południe od Montrealu. Jane Neal została znaleziona martwa w lesie. Mieszkańcy są przekonani, że to tragiczny wypadek na polowaniu i nic więcej, ale Gamache węszy coś podejrzanego. Malutkie miasteczko Three Pines na południe od Montrealu. Święto Dziękczynienia. Od strzału z łuku ginie miejscowa emerytowana nauczycielka. Kiedy wszyscy zgodnie podejrzewają wypadek na polowaniu, nadinspektor Gamache i jego zespół są przekonani, że idylliczna osada kryje w sobie dawno pogrzebane sekrety... Książka trzymająca w napięciu dzięki wspaniale oddanej atmosferze małego, dusznego miasteczka, w którym mieszkańcy doskonale się znają i z trudem dopuszczają kogokolwiek do swoich tajemnic i nie zdradzają zależności. Nadinspektor Gamache ma twardy orzech do zgryzienia, ale nie zamierza tak łatwo dać za wygraną, czym naraża się przełożonym...

Okładka: miękka
Ilość stron:   350
Wydawnictwo: Poradnia K

Martwa natura to klasyczny kryminał, o specyficznym klimacie i nieśpiesznym tempie. Martwa natura stanowi pierwszy tom cyklu powieści z postacią inspektora Armanda Gamache. Inspektor też jest specyficzną, żeby nie rzecz kontrowersyjną postacią. Niezwykle spokojny pięćdziesięciolatek, który nie przywykł do zbrodni na swoim terenie, a przy tym bystry i inteligentny. 

Martwa natura to kryminał w stylu noir, którego akcja dzieje się w niewielkiej miejscowości Three Pines niedaleko Montrealu. W lesie zostaje znaleziona martwa lokalna mieszkanka, Jane Neal, emerytowana nauczycielka, której ostatnią pasją było malowanie. O jej talencie mieszkańcy mieli różne zdania, a ona sama nie znosiła, kiedy ktoś patrzył na nią podczas malowania. Ślady na ciele zbitej kobiety wskazują na wypadek podczas polowania, co w tych okolicach w zasadzie nie dziwi. Myśliwi polują, a ich celem bywa wszystko... Inspektor i towarzysząca mu partnerka, Ivette, nie są przekonani, co do wypadku i przypadku. Zaczynają badać sprawę, a jej wyniki są zaskakujące. Okazuje się, że ich spokojna wręcz sielankowa miejscowość ma swoje sekrety, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Martwa natura to świetnie napisany klasyk, który czyta się z przyjemnością. Klimatyczny, poukładany, bogaty literacko - to powieść, nad którą warto się pochylić. na pewno stanowi miłą odmianę pośród wielu thrillerów ociekających krwią i przemocą. Polecam!


możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka
2 komentarze:

  1. Czytałam już o niej. To coś innego niż popularne obecnie na rynku thrillery. Będę musiała po nią sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie klimatyczne kryminały...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...