poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami - Dorota Gąsiorowska

Ile tajemnic jest w stanie ukryć jedno serce i jedna rodzina? Kamelia wraz z babcią prowadzą w Krakowie rodzinne atelier z kapeluszami. Pewnego dnia w salonie pojawia się przystojny dziennikarz, zainteresowany stuletnią historią tego miejsca. Jego pytania dotykają jednak spraw, o których starsza pani wyraźnie nie chce mówić. Kilka dni później Kamelia otrzymuje od babci broszkę z zagadkową inskrypcją. Czuje, że prezent ten może mieć związek z rodzinną tajemnicą sprzed lat. Dziewczyna za wszelką cenę chce ją odkryć. Tymczasem dziennikarz zaczyna być bardziej zainteresowany piękną Kamelią niż historią pracowni. Na dodatek w życiu młodej kobiety pojawia się jeszcze jeden mężczyzna… Którą z tajemnic będzie Kamelii łatwiej rozwikłać – tę z przeszłości czy tę, która kryje się w jej własnym sercu?

Okładka: miękka
Ilość stron:  528
Wydawnictwo: ZNAK Między słowami
Premiera : 4 kwietnia 2018

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak zostałam ambasadorką najnowszej powieści Doroty Gąsiorowskiej - Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami. Jest to dla mnie zaszczyt i wielką przyjemności, bo książki Pani Doroty bardzo cenię i przeczytałam wszystkie. Lubię do nich wracać, Autorka tworzy w swoich powieściach niezwykły klimat. Książki są niebanalne i pełne rodzinnych tajemnic. Czyta się je z przyjemnością - polecam z całego serca!

Tym razem w okresie przedświątecznych przygotowań, zarwałam nockę, aby skończyć Dziewczynę z kapeluszami. Powieść jest magnetyczna i trudno się od niej oderwać, skomplikowane losy rodziny Kamelii przykuwają czytelnika do fotela i aż żal odłożyć książkę.

Kamelia jest młodą dziewczyną o egzotycznej urodzie, która pracuje również w egzotycznym dla wielu z nas zawodzie kapeluszniczki czyli projektantki okryć głowy. Może to robić w rodzinnym salonie prowadzonym przez babcię Lidię, którą ją wychowała, podczas gdy mama Daniela podróżuje po świecie i spełnia się zawodowo. Dziewczynę wspiera przyjaciółka Magda, która prowadzi salon La Promesse i zajmuje się z kolei projektowaniem i szyciem odzieży dla kobiet. Przyjaciółki współpracują ze sobą i w tajemnicy tworzą wspólną kolekcję wzorowaną na latach 20-tych jako niespodziankę dla babci. Jednak kłopoty Magdy, w które nie chce wprowadzić Kamy i dziwne zachowanie babci, nie ułatwiają tematu. Lilia jest ostatnio roztargniona, zamyślona, wymyka się nocami na spacery i jest bardzo odległa w stosunku do wnuczki, co bardzo martwi Kamelię i przyjaciółkę rodziny panią Melanię. Kamelia, przy wsparciu niedawno poznanego Marka, usiłuje poznać tajemnice babci i przeszłość rodziny, o których Lidia nie chce mówić. To, co odkrywa początkowo ją szokuje, ale później odmienia życie Kamelii i otaczających ją ludzi.

Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami to poruszająca i pełna tajemnic saga rodzinna, która wzrusza i wywołuje u czytelnika pokłady emocji. Przeczytałam książkę z ciekawością i ogromną przyjemnością, w a oku kręciła mi się łezka. Losy rodziny Kamelii są bardzo skomplikowane, a każde pokolenie dokładało kolejną cegiełkę, która jeszcze je utrudniała zamiast ułatwiać. Tajemnice mają jednak to do siebie, że w końcu wychodzą na światło dzienne przysparzając wiele bólu, ale również radości. Jeśli lubicie powieści, które zaskakują i wzruszają to polecam powieści Doroty Gąsiorowskiej!

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...