czwartek, 5 kwietnia 2018

Ragdoll - Daniel Cole

Sześć ofiar. Jedno ciało. Zero podejrzanych. Ktoś mówi ci, że zginiesz. I zdradza kiedy…
W jednej z dzielnic Londynu dochodzi do makabrycznego morderstwa. Policja znajduje zwłoki złożone z części ciał sześciu ofiar, zszyte jak kukiełka. Temat „szmacianej lalki”, jak określa sprawę prasa, nie schodzi z pierwszych stron gazet. Zwłaszcza że zabójca drwi z policji, przekazując mediom listę nazwisk kolejnych ofiar wraz z datami planowanych morderstw. Śledztwo w tej szokującej sprawie prowadzi detektyw William „Wolf” Fawkes, niedawno przywrócony do służy w londyńskiej policji metropolitalnej, oraz detektyw Emily Baxter, jego była partnerka. Czy Fawkes i Baxter zdołają dopaść zabójcę i ocalić sześć osób, gdy świat obserwuje każdy ich ruch?

Format : e-book
Ilość stron:    400
Wydawnictwo: Sonia Draga

Ragdoll to powieść niezwykle mroczna i krwawa. Wbija w fotel od pierwszych stron. Oczekiwałam mocnych wrażeń, ale to co znalazłam wewnątrz książki przeszło moje oczekiwania - in plus. Pomysł na powieść jest bardzo oryginalny i niesztampowy, a atmosfera niedopowiedzenia, strachu i tajemnicy unosi się nad jej kartami przez cały czas.

Zbrodnia, która przeraża nawet policję. W jednym z mieszkań w Londynie zostaje znalezione ciało. Miejsce zbrodni jest jedno, sprawca jest jeden, ciało jest jedno, ale ofiar jest... sześć. Jak to możliwe?! Otóż ciało wygląda jak pozszywana szmaciana lalka (ragdoll), która składa się części ciała sześciu ofiar, które bardzo trudno zidentyfikować. Do sprawy zostają zaangażowani najlepsi policjanci, a wśród nich William Wolf Fawkes, kontrowersyjna postać w policji. Fowkes znany jest wszem i wobec po sprawie podpalacza młodych dziewcząt, który został ujęty, a następnie uniewinniony. Jego uniewinnienie podziałało na Fawkesa jak płachta na byka, co przyniosło mu niechlubną sławę. Jego stan psychiczny został mocno nadwyrężony, jednak po leczeniu wrócił do policji i trafił do ekipy zajmującej się szmacianą lalką. W rozwiązaniu sprawy wspiera go jego partnerka Baxter, a nieco utrudnia była żona, dziennikarka Andrea. W trakcie śledztwa okazuje się, że członki ofiar są bezpośrednio powiązane z dawną sprawą. Fawkes i Baxter mocno angażują się w sprawę pakując się w coraz to nowe kłopoty. Czy uda im się rozwiązać zagadkę ragdoll i poznać zamysł sprawcy?

Ragdoll to rewelacyjny thriller, który jest zupełnie nieprzewidywalny, zaskakuje i przeraża. Autor zwodzi czytelnika, miesza wątki i bardziej oddala nas od rozwiązania sprawy niż przybliża. Atmosfera powieści gęstnieje z każdą stroną, by wybuchnąć na finale i pozostawić czytelnika w stanie osłupienia. Rewelacyjny pomysł na fabułę został wykorzystany w 110% i jest świetnym materiałem na film. Polecam gorąco!
Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl


4 komentarze:

  1. Rzeczywiście mroczne to zabójstwo. Muszę po nią sięgnąć 📚

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie muszę zapisać sobie ten tytuł!

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam tę książkę na półce i miałam wątpliwości co do treści. Po Twojej recenzji już wiem, że doskonały thriller przede mną :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...