sobota, 26 maja 2018

Płynąc ku przeznaczeniu - Weronika Tomala

Tam, gdzie znikają maski, triumfuje prawda. A prawda może zrodzić miłość. I może też zabić… Skromna studentka, Dominika, wyjeżdża na pierwsze, zagraniczne wakacje. Hiszpania do której jedzie z serdecznymi przyjaciółkami, zmieni jej życie na zawsze.To właśnie tam poznaje pracującego w hotelu, polskiego ratownika. Dawid przyjechał do Calelli w celach zarobkowych. Nie pierwszy już i nie ostatni raz. Oczekujący od losu spontanicznych przygód nie planuje miłości, bo wiedziony doświadczeniem boi się kochać. Pewny siebie, opryskliwy, egoistyczny. Czy to tylko pozory? Powieść o miłości, przyjaźni i przeznaczeniu. O tym, że największe mroki kryją się tam, gdzie nikt ich nie szuka.

Okładka: miękka
Ilość stron:328
Wydawnictwo: dlaczemu

Płynąć ku przeznaczeniu to powieść niezwykle głęboka i skłaniająca do refleksji. Pozornie lekka wakacyjna historia kończy się dramatem, który każe nam się zastanowić, co w życiu jest ważne. Książka jest mądra i głęboka, choć dość przewidywalna. Napisana lekko , bardzo przyjemnym w odbiorze językiem.

Dominika jest studentką, która z przyjaciółkami wyjeżdża na wymarzone wakacje do Hiszpanii. Dziewczyna zapracowała na te wyjazd i bardzo na niego czekała. W jej domu się nie przelewa od kiedy ojciec na skutek wypadku stał się inwalidą i cały dom znajduje się na głowie mamy. Są jednak kochającą się rodziną, która ceni wartości, a nie tylko pieniądze.
Hiszpania jest egzotyczna i przepiękna - z miejsca urzeka polskie studentki, które czerpią z wyjazdu na maksa. Bawią się, smakują kuchnię, chłoną widoki i odpoczywają.
W oko Dominiki wpada przystojny Polak, Dawid, który jest ratownikiem medycznym. Chłopak jest bardzo opryskliwy i docina dziewczynie, kiedy tylko może, a w dodatku zawsze są koło niego piękne dziewczyny. Jego przyjaciele Adam i Tomek dołączają do towarzystwa Polek, a Weronika i Tomek szybko tworzą parę. Pomiędzy Dominiką i Dawidem iskrzy i wybucha, zbliżają się do siebie i oddalają, aż przychodzi czas wyjazdu do domu. Jedna decyzja sprawia, że wyprawa kończy się tragicznie.....

Płynąc ku przeznaczeniu to opowieść o meandrach ludzkiego życia, o miłości, przyjaźni, stracie i bólu. Weronika Tomala pokazała w swojej książce całe spektrum barw ludzkiego życia - od radosnych czerwieni po szarość smutku i czerń rozpaczy. Przeznaczenie mamy zapisane w gwiazdach, tak jak i ludzi, którzy pojawiają się na naszej drodze i znikają, ale każde takie spotkanie jest po coś. I warto o tym pamiętać!


1 komentarz:

  1. Czytałam i uważam, że jest to bardzo dobry debiut. Dziś wieczorem na moim blogu ukaże się również recenzja tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...