piątek, 20 lipca 2018

Dam ci to wszystko - Dolores Redondo

Mroczny kryminał nagrodzony najważniejszą hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta 2016. Najpopularniejsza powieść w Hiszpanii w 2017 roku. Kiedy Manuel, wzięty pisarz, dowiaduje się, że jego mąż Álvaro zginął w tragicznym wypadku samochodowym, przeżywa szok. Przybywa do Galicji, gdzie umarł Álvaro, i na miejscu odkrywa, że prokurator odrzucił podejrzenie przestępstwa i zamknął śledztwo w tej sprawie. Wkrótce poznaje rodzinę męża – członków dostojnego rodu Muñiz de Dávila, o których istnieniu nie wiedział. Za murami swojej posiadłości traktują go jak niebezpiecznego intruza. Manuel jest wstrząśnięty tym, że Álvaro miał przed nim tyle tajemnic i postanawia jak najszybciej opuścić Galicję. Na drodze staje mu Nogueira, emerytowany policjant, któremu intuicja podpowiada, że w sprawę mogą być zamieszani uprzywilejowani członkowie rodziny Álvaro. Dołącza do nich też ksiądz Lucas, który w dzieciństwie przyjaźnił się z Álvarem. Wspólnie próbują odkryć sekrety człowieka, którego – jak myśleli – dobrze znali. W miejscu przesiąkniętym tradycją i przesądami zbierają kawałki przeszłości Álvaro, które prowadzą do poznania tajemnicy jego podwójnego życia i śmierci. Jednak sama logika nie wystarczy, aby powiązać wiele niewyjaśnionych zagadek.

Format: e-book
Ilość stron:   624
Wydawnictwo: Kobiece

Dolores Redondo zauroczyła mnie trylogią Dolina Baztan i z ciekawością sięgnęłam po jej najnowszą powieść Dam ci to wszystko. Przyznaję, że znowu autorce udało się mnie zaskoczyć oryginalną fabułą i fantastyczną opowieścią. Jestem pod dużym wrażeniem tek książki, która skłania do myślenia i ustawienia ważności własnych priorytetów życiowych.

Dam ci to wszystko to przepiękna opowieść o miłości dwojga ludzi, małżeństwa gejowskiego, która poprzez śmierć została wystawiona na próbę. To nie tylko doskonały kryminał, ale również studium miłości, negacji, smutku i powracania do życia po stracie bliskiej osoby.

Manuel i Alvaro to małżeństwo, które kocha się, szanuje i wspiera. Ich sytuacje rodzinne sprawiły, że są sami dla siebie rodziną i nie mają przed sobą tajemnic. Tak by się wydawało....
Manuel jest pisarzem i pracuje w domu, a jego partner ma prężnie działającą firmę.
Pewnego dnia, kiedy Manuel kończy swoją książkę rozlega się głośne pukanie do drzwi. Alvaro jest w podróży służbowej, więc pisarz zastanawia się, czy w ogóle reagować. Pukanie jest natarczywe i mężczyzna w końcu otwiera drzwi. Na progu widzi dwójkę policjantów, którzy informują go o wypadku samochodowym męża i jego śmierci. Manuel jest w szoku i nie wierzy, gdyż miejsce zdarzenia nijak się ma do planów podróży Alvara. Jedzie na miejsce i dowiaduje się wielu rzeczy, które wprawiają go w osłupienie. Okazuje się, że w ogóle nie znał swego partnera, który miał przed nim tajemnice. Jego życie, miłość i wiara rozsypują się jak domek z kart. Nie wie, co się dzieje i z kim był tyle lat. Spotyka na swej drodze emerytowanego policjanta, który pokazuje mu, że wypadek był w gruncie rzeczy morderstwem. Wyjaśnienie sprawy i ich prywatne śledztwo rozwiewają mgłę, która otuliła Alvara po jego śmierci i rozdzieliła z partnerem.

Dam ci to wszystko to przejmująca, mocna i piękna powieść, która sprawiła, że czułam zaintrygowanie wątkiem kryminalnym, ale przede wszystkim na główny plan wysuwa się tutaj związek dwóch mężczyzn. Piękny, mocny, ale także pełen tajemnic z przeszłości, które nie zostały wyjaśnione. Przeszłość zawsze powraca i wpływa na teraźniejszość, a najskrytsze tajemnice wcześniej czy później wychodzą na światło dzienne....czy tego chcemy. czy nie
Mnie najnowsza powieść Dolores Redondo powaliła na kolana - polecam gorąco!!!!


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...