środa, 4 lipca 2018

Farba - Wojtek Miłoszewski

Kontynuacja Inwazji, bestsellerowej powieści sensacyjnej Wojtka Miłoszewskiego. Polska przegrywa wojnę, a Rosjanie reaktywują dawną potęgę, przywracając Imperium Rosyjskie. Nowe władze rozpoczynają powszechną rusyfikację, wprowadzając swoją administrację oraz walutę, starają się również kontrolować każdy obszar życia polskich obywateli. Polacy przeciwstawiają się takim działaniom i tworzą organizację niepodległościową, próbując walczyć z okupantem. Administracja rosyjska kontratakuje, coraz bardziej zacieśniając wszechobecne kontrole i dokręca śrubę terroru, aresztując nocami rzesze polskich mieszkańców.

Okładka: miękka
Ilość stron: 640
Wydawnictwo:  W.A.B

Farba jest kontynuacją wstrząsającej Inwazji, którą recenzowałam jakiś czas temu (TUTAJ) . Inwazja zrobiła na mnie ogromne wrażenie i przeraziła mnie swoją realnością - atak Rosji na Polskę wcale nie jest taką bajką, Niestety taki scenariusz może się wydarzyć... Mam tylko nadzieję, że pozostanie fikcją literacką. 

Rosja zaatakowała i podbiła Polskę. Wszyscy dotychczasowi sojusznicy odwrócili się od podbitego narodu, a władze jak szczury opuściły tonący okręt, czyli Polskę. W Polsce rządzą Rosjanie, a Władimir Putin został obwołany Carem i rządzi wszystkim wokół. Rosyjskie macki w Polsce sięgają bardzo głęboko i życie dla prawdziwych Polaków stało się udręką. Sytuacja przypomina okupację podczas drugiej wojny światowej tylko najeźdźca się zmienił. Ciągłe represje, bardzo droga żywność, kolaboranci, rynek dolara i strach... Rusyfikacja jest standardem, polskie szkoły mają nadzór rosyjski, a polska historia odeszła do lamusa, o czym przekonał się Michał, jeden z bohaterów powieści. Ten nauczyciel historii, po wojnie pracował jako robotnik na budowie. Za niewielkie pieniądze utrzymuje syna i mieszka kątem w wynajętym mieszkaniu, a w dodatku nie wie , co stało się z jego żoną córką. Zostali rozdzieleni, Michał został w kraju, a jego żona została zesłana wgłąb Rosji. Życie Michała zmienia się diametralnie, kiedy przyjmuje ofertę pracy w szkole. Dostaje mieszkanie, telefon, wysoką pensję i jest bardzo zadowolony - do czasu, kiedy okazuje się, że musi uczyć historii zgodnie z rosyjskimi wytycznymi. Czy tego pragnął?
Polska jednak jest waleczna i nie poddaje się. O wolność walczy organizacja zwana Farbą - Fighters Against Russian Barbarians. Polskie podziemie zostało reaktywowane i walczy. Czy uda nam się odzyskać wolność? Chyba jeszcze nie w tym tomie powieści, ale wierzę w Polskę i czekam na kontynuację Farby.

Farba, podobnie jak Inwazja, przeraża i fascynuje. Pokazuje, co może się stać, jeśli Polska nie będzie potrafiła stanowić jedności tylko rozbite ugrupowania, które ją rozbijają jak lustro na kawałeczki. Nasze władze przyczyniają się do rozpadu państwa, a wrogowie tylko czyhają na okazję. Oby czarna przepowiednia się nie spełniła... A dla Wojtka Miłoszewskiego wielkie brawo za kunszt pisarski, szaloną wyobraźnię i niezwykle rzeczywistą fabułę - jestem pod wrażeniem. Polecam!Książkę Farba oraz nowości książkowe

możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...