wtorek, 7 sierpnia 2018

Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać - Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

Poruszająca powieść o miłości, przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości i zmienianiu życia na lepsze Kontynuacja ciepło przyjętego przez czytelników Ogrodu Zuzanny Książka opowiada o losach trzech przyjaciółek ze Starej Leśnej oraz ich rodzin: Zuzanna układa sobie życie u boku odzyskanego ukochanego, Kazia staje przed widmem utraty księgarni, a Wiola postanawia zawalczyć o zmianę swojego życia na lepsze. Tymczasem mieszkańcami Starej Leśnej wstrząsa tajemnicza śmierć Jana Marii Sochackiego…

Okładka: miękka
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: W.A.B

Pokochałam bohaterki Ogrodu Zuzanny w pierwszym tomie. Teraz z ogromną przyjemnością przeczytałam jego kontynuację. Opowieść stworzona przez duet Bednarek-Kaczanowska chwyta za serce, wzrusza, ale i bawi. Jest pełna barw, zapachów i mowy kwiatów. 

W pierwszym tomie towarzyszyliśmy Zuzannie i to ona była na pierwszym planie. Teraz na czoło wysuwa się Wiola, ale jak historia jest zrównoważona przez problemy Kasi.

Zuzanna z Adamem i Wojtkiem mieszkają razem w Jolancinie i starają się nadrobić stracony czas. Przeżywa to Pani Krystyna, matka Zuzanny, która została sama w Kurzej Stopce, po wyjeździe babci Cecylii do Daniły. Była żona Adama nie odpuszcza i chce zabrać im.dom...

Tymczasem Wiola, samotna singielka, na której życiu odcisnęły się problemy rodzinne i ojciec alkoholik - w końcu dojrzewa do zmian. Idzie na terapię, przeciwstawia się pracodawczyni i w końcu zaczyna żyć. Na jej drodze pojawiają się też mężczyźni... hmm.. może w końcu pełna zakrętów droga życiową Wioli zacznie się prostować.

Kazia ma poukładane życie rodzinne i stale rozwija swoją księgarnię. Jednak i jej kłopoty nie opuszczają. Podpisała umowę z wspólnikiem, który zainwestował w interes. Jednak w okresie letnim, kiedy księgarnia przynosi straty, wspólnik upomniał się o swoje i chce pozbawić Kazię księgarni. Kobieta jest zrozpaczona a Jan Maria Sochacki pewien wygranej. Jednak nie tylko Kazi ten mężczyzna zalazł za skórę, bowiem dopadła go śmierć i teraz policja prowadzi dochodzenie.
 Głównym podejrzanym staje się Jurko, narzeczony córki Kazi i trafia do więzienia. Policja wyjaśnia sprawę ale nie tylko ona, bo i mieszkańcy prowadzą swoje śledztwo. Co z tego wyjdzie? Przeczytajcie !!!

Drugi tom Ogrodu Zuzanny jest napisany na najwyższym poziomie i wciąga czytelnika jak bagno. Powieść jest pełna emocji, ale również i tajemnicy, a wątek kryminalny dodatkowo ją ubarwia. Cała historia jest pełna bardzo mocno zarysowanych i charakterystycznych bohaterów, którzy zapadają w pamięć i zdobywają serce czytelników. Ksiądz Fąfara, specyficzna pani Krysia, która jak się okazuje ma jednak złote serce, matka proboszcza Aldona czy szalona Moniczka Kozak - to tylko niektóre postacie, które wywołują uśmiech podczas lektury powieści.
Doskonale się bawiłam czytając Odważ się kochać i serdecznie polecam ten cykl!
2 komentarze:

  1. Muszę jeszcze nadrobić pierwszy tom 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogromnie podobała mi się ta część, cieszę się, że autorki poświęciły więcej miejsca Wioli, bo na to w pełni zasługuje ;) Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...