piątek, 3 sierpnia 2018

Skradzione laleczki - Ker Dukey, K. Webster

Czy podjąłeś kiedyś decyzję, która zaważyła na całym twoim życiu? Dwanaście lat temu czternastoletnia Jade Phillips oraz jej młodsza siostra, Macy, zostały uprowadzone z pchlego targu. Dziewczynki były więzione przez psychopatycznego potwora imieniem Benny (znanego także jako Benjamin Stanton), skazane na jego znęcanie się i tortury. Po czterech latach Jade udało się uciec oprawcy. Niestety, nie mogła zabrać ze sobą siostry. Przyrzekła więc, że po nią wróci. Obecnie, już jako szanowana pani detektyw, Jade nadal nie potrafi poradzić sobie ze świadomością, że nie udało jej się uratować młodszej siostry. Potworna przeszłość nie daje kobiecie spokoju. Nawiedza teraźniejszość i nie pozwala pani detektyw na nawiązanie żadnych bliskich relacji. Zdeterminowana, by wyrwać siostrę z rąk oprawcy, Jade rzuca się w wir pracy. Każdą sprawę zaginięcia traktuje tak, jak gdyby szukała Macy. Sprawdza wszystkie możliwe tropy, by odnaleźć ofiary i wpakować winowajców za kraty.Jej najnowsza sprawa coś jej jednak przypomina, a podświadomość od razu podpowiada, że oto powrócił ich okrutny oprawca. Z pomocą przystojnego partnera Jade bada nowe tropy w poszukiwaniu starego wroga. Ma nadzieję, że jej siostra nadal żyje i w końcu wróci do domu.Porywacz podejmuje wyzwanie, rozpoczynając swoją mroczną grę. I wygląda na to, że wygrywa. Jade jest jedynie zabawką w jego rękach. Benny robi z niej wariatkę. Sprawia, że otoczenie przestaje jej ufać. A kiedy nic nie jest tym, czym się wydaje, a liczba ofiar stale rośnie, kobieta uświadamia sobie, że oprawca bawi się z nią w kotka i myszkę. Teraz jednak jest już za późno. Polowanie dobiegło końca. Ona od zawsze była ofiarą. Drapieżnik znów ją odnalazł. I ukradł. Raz jeszcze

Okładka: miękka
Ilość stron:
Wydawnictwo: Niezwykłe

Skradzione laleczki duetu Dukey&Webster to thriller, który przyprawia o dreszcze. Jest niesamowicie realny i dlatego przerażający, szczególnie dla rodzica, który ma córki. Dzieci są łatwowierne i pomimo wpajania im zasad bezpieczeństwa, często je omijają lub zapominają - a to może prowadzić do tragedii.

Dwie siostry wybrały się do sklepu, gdzie zobaczyły piękną lalkę. Młodsza zapragnęła ją mieć, a sympatyczny sprzedawca postanowił spełnić jej marzenie i jeszcze dowieźć dziewczynki do domu. Oczywiście trafiły do jego domu i stały się laleczkami, którymi to on się bawił. Trwało to kilka lat, dziewczynki były maltretowane, na ich oczach zginęło kilka innych dziewcząt - a one wciąż żyły.
Wreszcie Jade udało się uciec i obiecała wrócić po siostrę, ale nigdy jej nie odnalazła. Zdobyła wykształcenie i zaczęła pracować w policji jako detektyw. W każdej sprawie uprowadzenia dziewczynki widziała swego dręczyciela i oddawała się im bez reszty. Jej psychika już zawsze będzie nosiła ślady Benny'ego. Zawsze też będzie szukać siostry. Czy uda jej się trafić na ich ślad ?

Skradzione laleczki to książka, która przykuwa czytelnika do fotela. Ma magnetyczną siłę i wręcz nie sposób jej odłożyć przed finałem. To znakomicie napisany thriller psychologiczny z wątkami erotycznymi, które ubarwiają opowieść. Czyta się go na jednym wdechu, a ciarki chodzą po plecach. Znakomita książka - polecam!możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...