poniedziałek, 10 września 2018

Miłość ma twoje imię - Ilona Gołębiewska

Potrzeba bycia kochanym określa nasze życia. Błądzimy, szukamy, wciąż mamy nadzieję, że obok nas pojawi się ten ktoś najważniejszy. Ale „serce nie sługa”, nie zawsze postępuje zgodnie z rozumem i potrafi pokochać człowieka, który niszczy siebie, bliskich i swoje życie.Anna Janowska, kobieta z przeszłością, samotnie mierzy się z wyzwaniami, wciąż nie może znaleźć szczęścia. Prowadzi intensywne życie, by zapomnieć o tragicznym wypadku sprzed lat, który odebrał jej rodzinę i sprawił, że młoda dziewczyna musiała szybko dorosnąć.Michał Gebert, mężczyzna po przejściach, dawno wyczerpał limit życiowych błędów i upadków, z których nie może się podnieść. Stracił zaufanie do siebie samego, co jeszcze bardziej pcha go w stronę ryzykownych zachowań i życia i bez zasad. Mimo pomocy ze strony rodziny i przyjaciół zdaje się zbliżać do granicy życiowego dna.Czy dwoje tak zupełnie różnych ludzi może stworzyć udany związek? Czy przeszłość nie upomni się o nich w najmniej oczekiwanym momencie? Czy miłość obroni się w starciu z siłą uzależnienia? Czy można uratować kogoś przed życiowym upadkiem?
 
Okładka: miękka
Ilość stron:  520
Wydawnictwo: MUZA SA 
 
Miłość ma twoje imię to pełna emocji opowieść o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swojej drogi w życiu. Autorka pokazuje nam różne odcienie miłości, zarówno tej macierzyńskiej, przyjacielskiej, ale również miłości do drugiego człowieka, partnera, mężczyzny. Miłość jest piękna - jeśli jest prawdziwa, a Anna Janowska za wiele razy się sparzyła, aby zaangażować się w kolejny związek. Ta młoda dziewczyna określa siebie jako kobietę poszukującą, ale boi się...  że znowu zostanie skrzywdzona.

Anna pracuje jako terapeutka, a dodatkowo udziela się jako wolontariuszka w szpitalu na dziecięcym oddziale onkologicznym. Tam poznała Zosię, która otoczyła ją przyjaźnią i miłością, której Annie bardzo brakuje. Mama Ani zmarła, ojciec wyjechał za pracą za granicę, a z brata obwinia za śmierć mamy i nie utrzymują kontaktu... Nie ma nikogo bliskiego obok siebie. Została jej ciocia Mania, która bardzo jej pomogła po śmierci mamy, ale teraz za granicą opiekuje się swoją mamą. Zawsze obok niej tkwi jak rycerz, przyjaciel z dzieciństwa Daniel, który wspiera ją i stanowi namiastkę rodziny. Pewnego dnia Anna zostaje bez dachu nad głową i tutaj z pomocą przychodzi, zarówno Daniel, jak i pani Zosia. Dziewczyna decyduje się na towarzystwo Zosi i znajduje pokój w eleganckiej willi państwa Gebertów, dla których Zosia pracuje. Ten dom otula dziewczynę miłością i daje jej poczucie bezpieczeństwa. Z właścicielami od razu znajduje wspólny język i zrozumienie, jednak ich syn sprawia na niej mieszane wrażenia. Michał pogubił się w życiu, ma kłopoty z alkoholem i narkotykami oraz złe towarzystwo. Ania postanawia mu pomóc i to zmienia ich życie bezpowrotnie. Już nic nie będzie jak wcześniej....

Miłość ma twoje imię to powieść, która pochłonęła mnie bez reszty. Ciepła i wzruszająca opowieść o życiu, związkach międzyludzkich i o miłości. Pełna uczuć i emocji, od tych pięknych, pozytywnych po te szare, smutne, a jednak budujące i napędzające do zmian. Anna i Michał - dwa przeciwieństwa, które przyciągnął los. Dwoje ludzi poranionych przez życie, którzy odnaleźli swój cel w życiu i szczęście. 
 
Najnowsza powieść Ilony Gołębiowskiej to wulkan pozytywnej energii, która daje energie do działania. To powieść, która pokazuje, że po burzy wychodzi słońce i warto na nie czekać, bo zmienia życie.
 
 
 

1 komentarz:

  1. Fabuła książki zapowiada się tak samo pięknie, jak piękna jest jej okładka.:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...