poniedziałek, 24 czerwca 2019

80. Inna - Max Czornyj

„Jestem porywaczem, a może również mordercą”.
Mikołaj Popławski budzi się w luksusowej rezydencji nad Bałtykiem. Poza swoim imieniem i nazwiskiem nie pamięta niemal niczego.W piwnicy odnajduje skrępowaną kobietę. Czy to możliwe, że jest porywaczem? Czy odważy się zdjąć knebel z ust dziewczyny, aby usłyszeć o sobie prawdę? Kilka rezydencji dalej czeka matka. Być może nawet nie ma się o co martwić. Może wszystko jest w porządku, a niewinna zabawa trwa w najlepsze. Ale matka wie. Matka czuje i wie. Osiedle Baltic Resort. Luksusowe rezydencje, przystrzyżone trawniki, spokojni mieszkańcy. Jak to możliwe, że młoda kobieta znika bez śladu? 
 
Format: e-book
Ilość stron:  352
Wydawnictwo: FILIA
 
Wszyscy bywający na moim blogu wiedzą, ze jestem gorącą wielbicielką książek Maxa Czornyj. Po każdą sięgam w ciemno i tym razem nie było inaczej, a ponieważ byłam na wakacjach sięgnęłam po ebooka.  I.... zmęczyłam się czytając tą książkę - to nie może być Max Czornyj, Inna zupełnie nie jest w jego stylu.

Inna to thriller w stylu Dnia świstaka, gdzie główny bohater cierpiący na zaniki pamięci, przeżywa każdy dzień na nowo i odtwarza wydarzenia zapisując je w komputerze lub w  telefonie, aby kolejnego dnia znaleźć punkt zaczepienia do życia.  Mikołaj Popławski, bo tak nazywa się główny bohater, znajduje się w luksusowej rezydencji na strzeżonym osiedlu nad Bałtykiem. Budzi się rano i nie pamięta nic poza swoim nazwiskiem, każdego ranka zaczyna odtwarzać wydarzenia ze swego życia i zapisuje wszystko, aby nie zapomnieć i tak robiąc obchód swego domu natyka się na właz do piwnicy, w której znajduje zakneblowaną, nagą dziewczynę, Isabel... pamięta jej imię, ale dlaczego jest w piwnicy???

Kilka domów dalej matka gorączkowo poszukuje swojej dorosłej córki, która kilka dni temu zaginęła bez śladu. Trafia też z pytaniami do Mikołaja, gdyż  jak się okazuje jej córka znała i spotykała się z Popławskim. Mężczyzna ucieka od odpowiedzi i unika kobiety, ale ta wiedziona macierzyńskim instynktem drąży temat. Czy uda się jej uratować córkę ? Kim jest Popławski i jaką rolę w tychy dramatycznych wydarzeniach pełni jego narzeczona?
 
Przeczytacie i oceńcie sami najnowszą powieść Maxa Czornyj - myślę, że książka znajdzie grono wielbicieli.
 
 

 
 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...