środa, 26 czerwca 2019

81. Perfumiarka - Margit Walsø

Słoneczna opowieść w nurcie feel-good.
Historia skomponowana niczym perfumy! Na własnej skórze poczuj uwodzicielskie nuty: głowy, serca oraz głębi… Ingrid nienawidzi swojej pracy. Pewnego dnia w rodzinnym domu dziewczyna odnajduje wśród rzeczy taty rysunek tajemniczego flakonu perfum. Wiedziona przeczuciem postanawia udać się do malowniczej miejscowości Grasse w Prowansji, by dowiedzieć się, czym właściwie zajmował się jej ojciec podczas długich wyjazdów służbowych. Szereg tropów prowadzi ją do Sonji Richard, tajemniczej właścicielki fabryki perfum, u której Ingrid postanawia się zatrudnić. Nie zdradza jednak przełożonej prawdziwego powodu swojej przeprowadzki. Czy Ingrid rozwikła rodzinny sekret? W tym samym czasie zostaje ogłoszony konkurs na nowy zapach dla Chanel, a jakby tego było mało, w życiu dziewczyny pojawia się przystojny Jean, pochodzący z rodziny, która od pokoleń zajmuje się produkcją perfum…
 
Okładka: miękka
Wydawnictwo:   Wydawnictwo Literackie 
 
 
Perfumiarka to niezwykle optymistyczna opowieść o marzeniach, poszukiwaniu własnej drogi w życiu i poszukiwaniu prawdy. Ciepła, wzruszająca i pełna pozytywnych emocji, a przy tym w niezwykle interesujący sposób przybliżająca czytelnikowi tajniki perfumiarstwa.

Perfumiarka to historia młodej dziewczyny Ingrid, która wiedziona marzeniami i prowadzona śladami tajemniczej akwareli i wspomnień ojca wyrusza do Grasse, miejscowości w Prowansji bardzo znanej na perfumiarskim rynku z ekstraktów róży stulistnej. Grasse to kolebka perfumiarstwa i bardzo specyficzne miejsce, które niechętnie przyjmuje w swe ramiona obcych, Ingrid była obca, ale również zdeterminowana do poznania tajemnicy swego ojca, ale również zafascynowana perfumiarstwem. W Grasse trafia do znanej fabryki perfum LSR, a jego właścicielka Sonja Richard podchodzi do niej z dużym dystansem, jednak dziewczyna małymi krokami oswaja kobietę, uczy sie perfumiarstwa i okazuje się, że ma do tego wrodzony talent. Dziewczyna z daleka, zupełnie nie znająca tajników rzemiosła okazuje się cudownym nabytkiem dla fabryki, która dzięki niej wychodzi z tarapatów.
 
Perfumiarka to powieść, która otacza czytelnika pachnącym kokonem, otula i wlewa w serce rozgrzewające pokłady dobrych emocji. Autorka pokazuje, że  determinacja i dążenie do realizacji marzeń to idealne połączenie, które sprawia, że cuda się zdarzają. Osnuta tajemnicą przeszłość ojca i jego związek z Grasse wzbudzają w Ingrid mieszane uczucia, czasem bardzo skrajne, jednak sama na tyle pokochała to miejsce, że jest w stanie go zrozumieć. 

Perfumiarka to piękna, mądra i zapadająca w pamięć powieść - polecam na letnie popołudnia!
 

2 komentarze:

  1. Książka wpisuje się w moje gusta czytelnicze. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja dopiero czekam na mój egzemplarz i bardzo cieszę się na lekturę skoro tak wysoko książkę oceniasz.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...