środa, 14 sierpnia 2019

108. Proś o wybaczenie - Melinda Leigh

Morgan Dane próbuje się pozbierać po ciosie, jakim była dla niej śmierć męża na misji w Iraku. Dwa lata po tragedii wraca do rodzinnego miasta, by tam na nowo ułożyć sobie życie. Bardzo tęskni za mężem, ale wie, że musi stanąć na nogi, by zapewnić trzem córeczkom wszystko, co najlepsze. I właśnie wtedy, gdy dzięki interesującej ofercie pracy jej życie zdaje się wreszcie układać, małym miasteczkiem Scarlet Falls wstrząsa tragedia. Młodziutka opiekunka dzieci Morgan zostaje bestialsko zamordowana. Oskarżenie pada na Nicka, syna sąsiada Morgan. Początkowo dowody przeciwko chłopakowi wydają się nie do podważenia. Mieszkańcy miasteczka, wstrząśnięci krwawym zabójstwem, wydali na niego wyrok jeszcze przed postawieniem zarzutów. A każdy, kto podaje w wątpliwość jego winę, staje się wrogiem numer jeden całej społeczności. Morgan gorąco pragnie surowej kary dla winnego, ale jest przekonana, że zbrodnię popełnił ktoś inny — i zdeterminowana, by ujawnić prawdę. Jej głęboka wiara w sprawiedliwość będzie wymagała ogromnej odwagi i gotowości do poświęceń. Na szczęście ma przyjaciela: Lance Kruger, prywatny detektyw, decyduje się ją wesprzeć. Razem stają przeciwko wszystkim mieszkańcom, policji i prokuratorowi. Stawka jest wysoka. Nie uda się ujawnić tożsamości mordercy bez odkrycia mrocznych sekretów i brudnych tajemnic skrywanych pod fasadą małomiasteczkowej sielanki. Ludzie nie chcą jednak ani prawdy, ani sprawiedliwości. Ludzie chcą zemsty, a morderca chce więcej krwi... Jaką cenę zapłacisz za sprawiedliwość? 
Okładka: miękka
Ilość stron:  316


Powiem krótko - WOW!
Taki efekt wywołała na mnie książka Melindy Leigh :)

Proś o wybaczenie to znakomity, mroczny i zupełnie nieprzewidywalny thriller, który odsłania mroczne strony ludzkiej natury. Autorka, oprócz świetnie zaplanowanej i uknutej fabuły, porusza trudny społecznie temat, jakim jest molestowanie seksualne oraz pokazuje małe, zamknięte społeczności, które same wydają wyroki nie czekając na wyroki sądu. A jednak i w takich specyficznych, hermetycznych społecznościach są ludzie, którzy w imię prawdy i sprawiedliwości nadstawiają swój policzek i ryzykują życiem, by dowieść prawdy - wbrew przeciwnościom losu.
Taką bohaterką jest Morgan Dane, która pomimo własnych problemów i głębokiej straty, jaką doświadczyła staje murem z młodym sąsiadem oskarżonym o brutalne zabójstwo nastolatki.
Morgan wróciła do małego rodzinnego miasteczka po tym jak jej mąż zginął na misji. Została sama z trzema córeczkami, mając za oparcie swego dziadka i młodą byłą narkomankę, którą przygarnęła i zapewniła jej dach nad głową i wsparcie w walce z chorobą. Morgan pochodzi z policyjnej rodziny, właśnie dostała propozycję powrotu do pracy w biurze prokuratora, kiedy doszło do brutalnego zabójstwa nastolatki, Tessy, która była opiekunką jej dzieci. Za zabójcę uznano młodego sąsiada Morgan, Nicka, z którym dziewczyna zerwała w noc zabójstwa. Kobieta przekonana o niewinności Nicka rezygnuje ze swej nowej pracy i możliwości awansu społecznego i staje się obrońcą Nicka i to w dodatku pro bono, gdyż jego ojciec nie ma  pieniędzy na obronę. Cała lokalna społeczność stoi przeciwko nim, wspiera ją przyjaciel Lance i jego szef Sharp, którzy prowadzą wspólnie lokalne biuro detektywistyczne. Razem z nimi Morgan prowadzi własne śledztwo, aby udowodnić niewinność Nicka i znaleźć prawdziwego zabójcę Tessy. Czy jej się to uda? 

Proś o wybaczenie to książka, która działa na czytelnika jak magnes - nie można się od niej oderwać. Jest fascynująca, mroczna i zupełnie nieprzewidywalna. Autorka znakomicie zbudowała stopniowo narastające napiecie, które na finale wybucha i wyrzuca czytelnika wręcz w kosmos. Wcale nie dziwi mnei fakt, że Melinda Leigh została uznana za autorkę bestsellerów wg Wall Street Journal, bo jej ksiązka jest naprawdę świetna i zrobiła na mnie wrażenie, a przeczytałam w swoim życiu mnóstwo dobrych thrillerów, a jednak Proś o wybaczenie zapamiętam na długo. I bardzo mnie cieszy, że to dopiero pierwszy tom z Morgan Dale - bardzo jestem ciekawa, jakie sprawy będzie prowadzić w kolejnych tomach przy boku Lance'a i Sharpa i jak poukłada się jej życie uczuciowe.
Polecam gorąco - ta książka zasługuje na uwagę!


2 komentarze:

  1. Bardzo się cieszę, że książka wywołała u ciebie taką reakcję. Już się cieszę na lekturę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo się cieszę, że polecasz tę książkę, ponieważ sama wkrótce będę ją czytać. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...