czwartek, 7 listopada 2019

146. Kimkolwiek jesteś - Jakub Szamałek

Kontynuacja thrillera Cokolwiek wybierzesz to pełna emocji opowieść o tym, co na co dzień trudno nam dostrzec. Listopad 2018. KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, zostaje uduszona na oczach tysięcy internautów. Charyzmatyczna dziennikarka Julita Wójcicka kontynuuje śledztwo Emila Chorczyńskiego. Wśród materiałów, które od niego otrzymała, znajduje się plik, który odstaje od reszty. To artykuł o śmierci camgirl opatrzony krótką adnotacją: „sprawdź”. Wójcicka bez wahania podejmuje trop, który zaprowadzi ją w zupełnie niespodziewaną stronę – poza granice kraju, ku spiskom politycznym, hakerskim zlotom oraz śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Kimkolwiek jesteś Jakuba Szamałka to opowieść o cenie ambicji oraz determinacji graniczącej z obsesją. Wartka akcja i mocne osadzenie w rzeczywistości XXI wieku, rządzonego przez nowe technologie, sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć. 
 
Format: ebook
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: WAB Grupa Foksal

Czekałam na tą książkę z niecierpliwością i przeczytałam dzięki Legimi - nie korzystałam z lepszej biblioteki w  życiu!  Pierwszy tom Ukryte sieci Jakuba Szamałka mnie zaintrygował i pozostawił niedosyt - byłam zaciekawiona jak potoczą się dalsze losy Julity, dziennikarki walczącej z cyberprzestępczością.

Julita po tragicznych przejściach dochodzi do siebie, pracuje jako wolny strzelec, ale nie odpuszcza i dalej idzie tropem Emila Chorczyńskiego. Emil, mimo, ze już nie żyje, pozostawił jej po sobie materiały oraz ... boty podbijające popularność jej artykułów w sieci. Julita w końcu nie musi martwić się o pieniądze i choć walczy z napadami paniki, twardo bada materiały Emila. Natrafia na film pokazujący tragiczną śmierć camgirl, KandyKrosh, inteligentnej dziewczyny z Mińska Mazowieckiego, która zginęła podczas swojego nagrania na żywo, bo... wiedziała za dużo. Trop prowadzi do pewnego programisty , który podzielił się z nią swoim odkryciem. Jak się później okazało - on także już nie żyje. Pomimo grozy sytuacji, Julita idzie tym tropem, wspiera ją Janek, były policjant, świetny informatyk, trochę wbrew swej woli, ale ciekawość i dążenie do prawdy oboje mobilizuje do działania. Ktoś jednak ma ich na celowniku, więc sytuacja robi się naprawdę gorąca, a śmierć zagląda im do oczu. Jednak t nie koniec ich perypetii.... Jaki będzie finał tej historii? O tym przekonamy się, kiedy pojawi się trzeci tom cyklu, a teraz pozostaje czekać i snuć domysły.

Kimkolwiek jesteś to intrygujący i trzymający w napięciu cyberthriller, który przeraża swoim realizmem i pokazuje potęgę internetu i programów komputerowych, które mają realny wpływ na naszą rzeczywistość, na nasze życie. To my musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo internet pamięta wszystko, a nawet więcej. Nasze dane, upodobania, znajomości, wszystko to jest zbierane i kiedyś może być wykorzystane przeciwko nam. Strzeżcie się.....


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

3 komentarze:

  1. Wiem, komu polecę tę serię. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę w końcu sięgnąć po twórczość Szamałka ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem w trakcie czytania tej książki, myślę, że będzie równie interesująca jak pierwszy tom:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...