poniedziałek, 2 grudnia 2019

161. Nieświęty Mikołaj - Magdalena Kordel

Gdy wiara, nadzieja i miłość otwierają zamknięte drzwi. Jaśmina całe życie marzyła o własnej pracowni. Na drutach potrafiła wyczarować niemal wszystko. Zakochana i ufna postanowiła odłożyć swoje marzenia na później i zainwestować w firmę narzeczonego. Chociaż przyjaciele i babcia ostrzegali ją przed Radkiem, poszła za głosem serca. W pewną przedgrudniową noc mały chłopiec z zadartym nosem przekazuje Jaśminie wiadomość, która wywraca jej życie do góry nogami. Gdy dziewczyna już niemal traci resztki nadziei, z pomocą zjawia się tajemniczy Nieświęty Mikołaj. Czy Jaśmina zdoła jeszcze komuś zaufać? Czy poradzi sobie z problemami, które niejednego przytłoczyłyby na dobre? Czy magia świąt zadziała? I jaką rolę odegra w jej życiu chłopiec z zadartym nosem?  Nieświęty Mikołaj i Ciebie obdaruje wiarą w świąteczne cuda.

Okładka: miękka
Ilość stron:  396
Wydawnictwo: Znak

Zaczęłam grudzień cudowną książką Magdy Kordel, wybrana spośród wielu świątecznych pozycji, jednak dla mnei świąteczny czas zaczyna się od jej książek i książek Małgorzaty Musierowicz, krtóre dla mnei rozpoczynają ten piękny  świąteczny czas.
 
Boże Narodzenie to czas cudów i niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju magii. Czas wyczekiwany, piękny, pełen miłości i bliskości, jednak nie wszyscy tak go odbierają. Czasem wali się cały świat i wydaje się, że gorzej już być nie może, nawet w Mikołaja przestaje się wierzyć.... a jednak w tym czasie zdarzają się przecież cuda :) O czym przekonała się bohaterka najnowszej powieści Magdy Kordel - Jaśmina.

Jaśmina jest artystką, która tworzy cuda z włóczki. Wychowana przez kochającą babcię Tomisię po śmierci rodziców, wspierana przez niezawodne przyjaciółki i zakochana w Radku, kompletnie nieakceptowanym przez jej najbliższe osoby. Jak się okazuje zakochane osoby są ślepe, bo tylko Jaśmina nie dostrzegła wyrachowania Radka, który nagle miesiąc przed świętami zostawił ją, ale żeby tego było mało zabrał wszystkie pieniądze i zostawił zadłużoną firmę zarejestrowaną na Minkę. Młoda kobieta jest w szoku, przestała wierzyć w miłość i świąteczne cuda i tylko dzięki przyjaciółce nie zatopiła się w rozpaczy, ale zaczęła działać. Sprawdziła tragiczny stan firmy, skontaktowała się z prawnikiem i robiła wszystko, aby nie myśleć. Łącznikiem z przeszłością był Julek, mały chłopiec, który dostarczył jej list od Radka, który rozwiał jej wszystkie marzenia i rozwalił jej życie. Chłopczyk w desperacji, chcąc zastąpić ojca, który przebywał w delegacji i chcąc pomóc babci, szukał sposobu na zarobienie pieniędzy i trafił na Jaśminę i jej psa, którego pokochał. Ich losy mocno się złączyły i dzięki tej znajomości Jaśmina odnalazła jaśniejszą stronę życia, a Julek mógł w spokoju poczekać na ojca. Dzięki wsparciu dobrych ludzi, najbliższych i tajemniczego Nieświętego Mikołaja, rozbite życie Jasminy zaczęło powoli układać się jak puzzle w całość i w tej wydawałoby się najgorszej w życiu chwili zaczęły spełniać się jej marzenia. Bo najważniejsze było przy niej:

..."Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, 
kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać"...

Magda Kordel napisała kolejną wzruszającą, ciepłą i pełną optymizmu książkę, która daje do myślenia, ale również otula jak ciepły koc zimą i przypomina, że jedną z największych wartości w życiu są przyjaciele, którzy w najgorszych chwilach po prostu są obok i nie pozwalają nam się rozpaść na małe kawałki. Ceńmy przyjaźń, prawdziwą miłość i postarajmy się docenić to, co los nam dał. Boże Narodzenie to czas pojednania, wiary, nadziei i miłości - może wokół was jest ktoś, kto potrzebuje wsparcia, czasem dobrego słowa - warto rozejrzeć się wokół....możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka

2 komentarze:

  1. Lubię książki tej autorki, więc chętnie przeczytam ten tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też już przeczytałam tę książkę i jestem z niej bardzo zadowolona. Magdalena Kordel potrafi podnieść czytelnika na duchu:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...