sobota, 11 stycznia 2020

7. Królowa i Uzdrowiciel - Amy Harmon

Kjell z Jeru był starszym bratem króla. Jego bękarcie pochodzenie zamknęło mu drogę na tron, jednak ani przez moment nie zazdrościł bratu władzy. Nie pożądał tronu ani bogactw. Czuł się przede wszystkim żołnierzem i dowódcą. Pewnego dnia jego uporządkowany świat runął: okazało się, że posiada potężny Dar — był Uzdrowicielem. Właściwie nie znał swojej mocy, nie umiał przyjąć Daru ani go zaakceptować. Kiedy po zwycięskiej wojnie przemierzał ze swoją drużyną dalekie prowincje Jeru, polując na niedobitki wrogich Volgarów, natknął się na umierającą dziewczynę i wbrew sobie postanowił ją uzdrowić. Obiecał jej wtedy, że spróbuje ją pokochać, choć niczego do niej nie czuł. Uratowana Sasha miała wizje przyszłości, ale nie pamiętała swej przeszłości. Zdecydowali się razem wyruszyć w podróż. Kjell, gnębiony poczuciem winy, zmagający się z własną niechęcią i oczekiwaniami innych, musi pokonać starych wrogów i sprostać nowym wyzwaniom. Najtrudniejszym z tych wyzwań może się okazać zaakceptowanie siebie takim, jakim naprawdę jest i jakim widzi go Sasha. Będzie bitwa. Musisz chronić swoje serce! 
 
Okładka: miękka
Ilośc stron: 294
Wydawnictwo: Editio Grupa Helion 
 
Po natłoku opowieści świątecznych i kryminalnych z wielką przyjemnością zatopiłam się w świat rycerzy, królowych, Obdarzonych i magicznych stworzeń. Królowa i Uzdrowiciel to niezwykła przygoda w czasie i przestrzeni, która mnie zachwyciła. Amy Harmon ma niezwykły dar snucia opowieści, które porywają czytelnika - zadziałała na mnie tak jak jej bohaterka Sasha na żołnierzy Kjella :)

Kjell z Jeru jest bratem króla Jeru, Tirasa, z nieprawego łoża. Jego ojciec był szalony, a matki nie znał. Jest kapitanem -żołnierzem, gwardzistą oddanym swemu bratu i królestwu, ale również jest Obdarzonym, ma dar uzdrawiania. Każde uzdrowienie to jeden dzień zabrany z jego życia - jednak to wcale nie hamuje jego działań. Niestety, może uzdrowić człowieka tylko jeden raz, przy kolejnym jego moce zawodzą.... Odbywa wyprawy po kraju i zaciekle walczy z Volgarami, które dziesiątkują ludność. Podczas jednej z nich znajduje leżącą u stóp urwiska pokaleczoną i połamaną piękną kobietę, którą dzięki wielkiemu wysiłkowi udaje mu się uratować. Sasha traktuje go jak swego pana i podąża za nim od tej chwili krok w krok. Kobieta była niewolnicą, jednak po śmierci swej pani została wypędzona przez starszyznę i omal nie umarła. Teraz wędruje z żołnierzami Kjella i umila im czas opowieściami. Sasha jest Widzącą, a jej dar przerażał do tej pory ludzi, dopiero teraz może się nim dzielić i ochraniać drużynę Kjella przed niebezpieczeństwami. Kiedy wreszcie kapitan i jego kobieta zbliżają się do siebie otrzymują informacji, która odmienia ich los i wpływa na dalszy bieg historii. Okazuje się, że Sasha jest królową i musi wracać do swego kraju. Wyprawa zostaje przygotowana, a Kjell rusza wraz z nią jako jej ochrona. Nie może się pogodzić z tym, że ich rozdzielono, lecz nie może opuścić swej pani. Gdy docierają na miejsce nic nie jest takie, jakiego się spodziewali. Muszą włożyć wiele wysiłku, aby przywrócić życie w królestwie, a nad nimi wisi widmo ponownego ataku Volgarów....

Królowa i Uzdrowiciel to magicznie napisana opowieść o sile miłości, przyjaźni i oddania, pomimo przeciwności losu. To opowieść o sile charakteru, prawości, walce o miłość i o swój kraj. Autorka operuje niezwykle plastycznym językiem, który sprawia, że obrazy same tworzą się przed oczami czytelnika, a on sam zostaje wciągnięty w wir wydarzeń. Przeszłość kładzie się jak cień na teraźniejszości, ale czysta miłość wygrywa z wszelkimi przeciwnościami.
Królowa i Uzdrowiciel to mądra i wzruszająca opowieść, która porywa czytelnika w magiczny świat rycerzy i potworów. Polecam gorąco!
 
 
 
 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...