wtorek, 14 stycznia 2020

8. Kto mieszka za ścianą? - Cara Hunter

Ledwo żywe kobieta i dziecko zostają znalezione zamknięte w piwnicy. Nikt nie wie, kim są i skąd się tam wzięły. Kobieta nic nie mówi i nie ma żadnego raportu o zaginięciu, który pasowałby do ich profilu. Starszy człowiek, który jest właścicielem również twierdzi, że nigdy ich wcześniej nie widział. Mieszkańcy spokojnej dzielnicy Oksfordu są zszokowani tym, że coś takiego mogło się wydarzyć tuż pod ich nosem. Do śledztwa przystępuje detektyw Adam Fawley. Z czasem okazuje się, że każdy skrywa jakąś tajemnicę i nie ma niewinnych. Czy zastanawiałeś się kto mieszka za twoją ścianą? Czy wiesz, co ukrywa? Cara Hunter idealnie połączyła thriller psychologiczny z klasycznym policyjnym śledztwem, a gęsto utkane zwroty akcji nie pozwalają na chwilę odpoczynku. 
 
Okładka: miękka
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: FILIA 
 
 
 Kto mieszka za ścianą to wstrząsający thriller o wyrafinowanej fabule. Zupełnie nieoczywisty i zaskakujący czytelnika na finale. Każdy słyszał o niemieckim Fritzlu, który przez lata więził w piwnicy swego domu córki i miał z nimi dzieci. Tutaj wykorzystano podobny wątek, jednak finał tej historii pokazuje jak pokręcona może być ludzka psychika i do jakich czynów jest w stanie człowieka doprowadzić chciwość.

W kamienicy podczas prac remontowych zostaje odkryta w piwnicy zniszczona ściana, którą koniecznie trzeba naprawić. Właściciel posiadłości na własne oczy chciał zobaczyć szkody, a kiedy zaczął stukać w ścianę jego oczom ukazał się przerażający widok. W piwnicy sąsiedniej części domu znajdowała się wychudzona młoda kobieta i małe dziecko. Wezwano policję, która wdarła się do domu i aresztowała będącego na emeryturze profesora. Okazało się, że starszy mężczyzna cierpi na alzheimera i nie jest świadomy swoich czynów, a sąsiedzi postrzegają go jako niegroźnego wariata. Skąd u tego niegroźnego staruszka wzięła się więc w piwnicy kobieta z dzieckiem, która niewątpliwie spędziła tam dużo czasu i była wykorzystywana. Kobieta i dziecko trafiają do szpitala, a mężczyzna do aresztu. Policja ma niezły orzech do  zgryzienia. Badając ślady trafiają na niewyjaśnioną sprawę zaginionej kobiety, która mieszkała przez płot z profesorem. Policjanci łączą obie sprawy i prowadzą bardzo trudne śledztwo. Jego wynik jest szokujący!

Kto mieszka za ścianą to historia, która wstrząsa czytelnikiem, przeraża, ale również skłania do przemyśleń. Nikt nie jest w stanie sprawdzić, co każdy z nas ma w głowie i jakie myśli i pomysły mogą się w niej zrodzić. Pozornie niewinne osoby mogą stać się psychopatami, a głowni podejrzani często okazują się niewinni. Ich winą jest pojawienie się w złym czasie w złym miejscu. Perfidia, którą opisała Cara Hunter zaskakuje, ale również przeraża. Skąd ludzie  wpadają na tak niedorzeczne pomysły, a w dodatku je realizują jak najlepszy scenariusz filmowy??? Niepojęte... Należy jednak pamiętać, że organa śledcze posiadają coraz lepsze technologie i ludzi z pasją, którzy są w stanie rozwiązać nawet sprawy sprzed lat jak i w tym przypadku. Prawda zawsze wypłynie .... a winni zostaną ukarani.

 
 
 

1 komentarz:

  1. Książka czeka już na swoją kolej w moje biblioteczce, więc na pewno nadejdzie jej czas. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...