sobota, 23 maja 2020

70. Zamek z piasku - Magdalena Witkiewicz

Uważaj na znajomości, które zaczynają się od głowy. O tych zapoczątkowanych fascynacją seksualną można szybko zapomnieć. O tych, które zaczynają się od rozmów, wymiany myśli i emocji, możesz nigdy nie zapomnieć. Te są trwalsze. Młode małżeństwo, które jest ze sobą od wielu lat, decyduje się na dziecko. Wszystko wydaje się proste, ale… mimo miesięcy starań Weronika nie może zostać mamą. Ból, rozczarowanie, samotność. I wtedy w życiu bohaterki pojawia się ktoś trzeci. Przyjaciel. Czy wystarczy jeden krok, by spełniło się marzenie Weroniki? A może przyjaźń z innym mężczyzną otworzy jej oczy na własne małżeństwo? Tworzenie wzajemnych relacji to jak budowanie zamku z piasku. Nieustannie trzeba o niego dbać, by nie runął… I by nikt nie wszedł w niego butami… Nie można na chwilę spuścić go z oczu. Związek pomiędzy dwojgiem ludzi również bywa kruchy. Tak jak zamek z piasku. Gdy odwrócisz głowę, może zalać go morska fala. Wtedy pozostanie tylko słona morska woda – albo słone łzy. 
Okładka: miękka
Ilość stron:  360
Wydawnictwo: Filia 


 Magda Witkiewicz pisze książki, które trafiają do serc. Niby zwyczajne opowieści, a zwykle wyciskają łzy, ale i skłaniają do myślenia. Jak ja zachowałabym się na miejscu bohaterki?
Aktualnie Wydawnictwo Filia wydało wznowienie powieści Zamek z piasku z piękną okładką i treścią, którą pochłania się w jedno posiedzenie.

Czy przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa? Myślę, że wiele osób zadawało i zada sobie nie raz to pytanie. Moim zdaniem jest możliwa, jednak czytając powieść Zamek z piasku chwilami miałam, co do tego wątpliwości. Czy spotykanie się w tajemnicy z obcym mężczyzną i intymne rozmowy - to zdrada? Hmmmm... takie dylematy czekają was podczas lektury Zamku na piasku.
Weronika jest mężatką i wydawało jej się, że żyje w szczęśliwym związku. Jednak pragnienie dziecka sprawiło, że miłość zaczęła zmieniać się w obowiązki, badania, obwinianie. .. Drogi i pragnienia jej i męża okazały się odmienne i mężczyzna odszedł nie mogąc znieść poczucia winy i ciągłego parcia żony na dziecko. Ich związek runął jak zamek z piasku.
W międzyczasie przypadkowo Weronika poznała na plaży motocyklistę Kubę, mężczyznę, który również był związany z kobietą. początkowo łączyła ich przyjaźń, spotkania, rozmowy, maile, jednak coraz bardziej iskrzyło w tym związku, który był ukrywany przed ich partnerami. Ten związek był niezwykle emocjonalny, a przy tym tajemniczy i trochę zakazany. Z czasem Weronika stała się kochanką, mąż odszedł, ale Kuba nadal tkwił w swoim związku. Czy uda im się poukładać wzajemne relacje? Co wyniknie z tej przyjaźni i obsesji kobiety na punkcie posiadania dziecka?

Magda Witkiewicz pokazuje nam cały przekrój emocji w swojej powieści - od pragnienia, żalu, aż po obsesję posiadania dziecka, poprzez miłość i zdradę. Ta pozornie lekka książka wcale taka nie jest, ma swoje drugie dno, które zmusza czytelnika do przemyśleń i postawienia się w miejscu bohaterów. Czytałam z przyjemnością, ale i z zadumą. Myślę, że warto przeczytać Zamek z piasku i zweryfikować swoje podejście do życia.....
www.wydawnictwofilia.pl

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa powieść, nie czytałam jej wcześniej, więc chętnie sięgnę po wznowienie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka już od dłuższego czasu leży w mojej biblioteczce, więc czas się za nią zabrać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu sięgnąć po coś tej autorki. Zainteresowałaś mnie swoją recenzją.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...