poniedziałek, 25 maja 2020

71. Motyw ukryty. Z archiwum profilera - Katarzyna Bonda, Bogdan Lach

Wstrząsające zbrodnie. Prawdziwe historie. Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda i wybitny profiler dr Bogdan Lach przedstawiają najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Autorzy krok po kroku prowadzą czytelników przez kolejne etapy poszukiwań sprawców zbrodni. Znajdują dowody lub zbierają dane wiktymologiczne tam, gdzie na pierwszy rzut oka ich nie ma. Demaskują tajemnice z pozoru zwykłych ludzi, którzy okazują się przestępcami. Dzięki umiejętnościom i pracy profilera winowajcy odpowiedzą za popełnione zbrodnie.
 
Okładka: miękka
Ilość stron:
Wydawnictwo: MUZA  SA


Katarzynę Bondę wszyscy znają, wielu uważa ją za królową polskiego kryminału, natomiast Bogdan Lach jest wybitnym polskim profilerem, psychologiem śledczym, który pracował w policji, a aktualnie pracuje na uczelni i współpracuje z policją.Stworzył ponad 400 profili psychologicznych przestępców i wydał wiele opracowań i książek dotyczących tego tematu. Wspólnie z Katarzyną Bondą stworzyli już Zbrodnię niedoskonałą, a teraz powrócili do współpracy i tak powstał Motyw ukryty.

Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera to prawdziwe historie zbrodni i przestępców, nad którymi pracował Bogdan Lach i które zostały opisane w tej książce. Całość ma formę reportaży opartych na faktach, nazwiska osób zostały zmienione, jednak historie, o których tutaj przeczytacie, są prawdziwe i przerażające. Każda z historii rozebrana została na części pierwsze i opatrzona komentarzem. Znajdziecie tutaj również zagadkę dla czytelników :)

Książka podzielona jest na bloki tematyczne zawierające sprawy kryminalne i komentarz, który pokazuje nam prawne aspekty oraz psychologię zbrodni. To swoiste kompendium pokazujące umysły przestępców, ich motywy działania, ale i błędy, które popełniają. Każda kolejna historia jest mocniejsza i bardzie przerażająca. Na końcu znajdziecie rozwiązanie zagadki da czytelników, bibliografię, słownik pojęć i adresy wybranych ośrodków świadczących pomoc ofiarom przemocy w rodzinie. 

Motyw ukryty to szokująca pozycja na księgarskich półkach, która odsłania sposoby działania i przestępców i policji. To jedna z bardziej intrygujących książek, jakie czytałam, a do tego oparta na faktach. Polecam gorąco!
1 komentarz:

  1. Jestem bardzo ciekawa pracy twórczej tego duetu. A to, że książka jest oparta na faktach,mocniej zachęca mnie do jej przeczytania. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...