środa, 27 maja 2020

72. Kobieta mojego męża - Gill Paul

Miłość czy brytyjska korona? Skandal, który wstrząsnął światem. Najbardziej znienawidzona kobieta w rodzinie królewskiej. 1911. Mary i Wallis poznają się na letnim obozie. Ich przyjaźń przetrwa wiele trudnych momentów, dopóki nie zostanie rozbita przez jedną niewybaczalną zdradę. 1997. Alex i Rachel jadą taksówką do restauracji w Paryżu. Zapowiada się romantyczny wieczór zaręczynowy. Niespodziewanie samochód zatrzymuje się. Na drodze jest tłum reporterów. Alex powodowany dziennikarską ciekawością wybiega zobaczyć, co się stało. Okazuje się, że wypadek miała księżna Diana. Powieść inspirowana prawdziwym życiem Wallis Simpson. 
 
Okładka: miękka
Ilość stron: 446
Wydawnictwo: MANDO
 
Gill Paul to kolejna autorka, po której książki sięgam w ciemno i jestem jej wierną czytelniczką. Autorka w genialny sposób łączy elementy biograficzne z fikcją literacką tworząc niezwykle klimatyczne i przemawiające do wyobraźni książki. Za każdym razem zastanawiam się, ile prawdy kryje się w fabule....

Kobieta mojego męża to opowieść inspirowana życiem Wallis Simpson, dla której król Edward VIII abdykował, aby z nią być. Zapis jego poruszającego przemówienia znajdziecie na końcu książki. Wallis, a właściwie Bessiewallis Warfield,  Simpson i jej wieloletniej przyjaźni z Mary Kirk poświęcona jest w dużej mierze ta powieść, jednak ma ona i współczesny związku Rachel. właścicielki sklepu z odzieżą retro i jej narzeczonego Alexa, dziennikarza zafascynowanego postacią księżnej Diany, której wypadku i śmierci byli świadkami w Paryżu. Alex wręcz obsesyjnie szuka informacji o Dianie i kręci film o jej wypadku, niestety obecność na jego miejscu powoduje, że zostaje aresztowany i tylko dzięki Rachel opuszcza więzienie. Wątek współczesny jest mocno powiązany z burzliwym życiem i związkami Wallis i jej samolubnej przyjaźni z Mary, która na finale staje się kobeitą jej męża. Którego? O tym przekonacie się sami czytając Kobietę mojego męża.
 
Akcja wątku z przeszłości rozpoczyna się w 1911 roku, kiedy spotykają się w szkole dla dziewcząt, Mary Kirk i Bessiewallis Warfield, które skutkuje ich przyjaźnią do końca życia. Kulminacja zdarzeń ma miejsce w latach 30-tych XX-tego wieku. Natomiast wątek współczesny dzieje się w 1997 roku i rozpoczyna w Paryżu w dniu śmierci księżnej Diany.

W powieści Gill Paul znajdziecie przyjaźń, miłość, zdradę, dyplomatyczne kulisy i wojenną zawieruchę. Tutaj przeżyjecie miłość, pragnienie dziecka i żałobę po jego stracie. Ludzkie losy tworzą niezapomnianą opowieść, która porywa i trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Mnie urzekła, a wam serdecznie polecam!
 możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka
1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...