środa, 3 czerwca 2020

76. Przekręt - Paulina Świst

Gdzie jest granica chciwości? Nie ma jej? A może po prostu jej nie widać, kiedy oczy przesłania mgła pożądania? Kilka osób będzie musiało poważnie się nad tym zastanowić... „Orzeł“ zostaje zatrzymany. Olka wraca za nim do Polski i prosi o pomoc prokuratora Łukasza Zimnickiego. Ten zgadza się, ale pod jednym warunkiem: Orłowski musi zostać „koroną“, czyli świadkiem koronnym. Problem w tym, że „Orzeł“ nie bardzo ma na o ochotę. Równocześnie we Wrocławiu Lilka i Michał rozpracowują sektę, której głównym zadaniem jest pranie pieniędzy na rzecz Sitwy. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej… 
 
Okładka: miękka
Ilość stron:  320
Wydawnictwo:  Akurat 
 
Gdybym miała wybierać między Pauliną Świst a Blanką Lipińską to zdecydowanie wybieram Paulinę Świst! Jej powieści są naprawdę mocne, pełne seksu i emocji, ale przy tym oparte na znajomości tematu, który się opisuje - myślę tutaj o prawniczych zawodach i środowisku, w jakim fabuły są osadzone. Są to powieści, które się pochłania bez oderwania, z zaintrygowaniem i wypiekami na policzkach.

Przekręt jest trzecią częścią cyklu Sitwa, gdzie znajdziecie wielkie przekręty finansowe na podatku VAT, szemrane towarzystwo, polskich gangsterów i wymiar sprawiedliwości, który nie zawsze gra do właściwej bramki. Takim przykładem jest były prokurator Orłowski, zwany Orłem, który zarobił na przekrętach vatowskich ogromne pieniądze, a teraz siedzi w areszcie i czeka na wyrok. Do kraju przyleciała jego dziewczyna, Ola Tredel i podejmuje kontakt z Kingą Burzyńską i jej partnerem, prokuratorem Zimnickim. Chce ubić interes -ocalić ukochanego i sprzedać informacje o sitwie i jej członkach. Robią deal, a w sprawę dodatkowo zostaje zmieszany Wyrwa, Pola, Lilka i Michał Grosicki. W akcji uczestniczą wszelkie służby, z CBŚ, włącznie. Akcja jest zaplanowana na szeroką skalę, można wiele ugrać lub stracić wszystko. Na tle tej walki z gangiem toczy się rozgrywka prywatna pomiędzy Polą i Bartkiem, którego spotyka ponownie po dziesięciu latach rozłąki, a iskry wokół nich wręcz fruwają. to będzie góra w tej rozgrywce? 

Przekręt to kolejna trzymająca w napięciu powieść Pauliny Świst. Niezwykle realna, wciągająca i wbijająca czytelnika w fotel. Czekałam na tą książkę i mnie nie rozczarowała - jest świetnie napisana, dialogi to majstersztyk, chwilami bawią do łez. Akcja mknie jak burza i zaskakuje na finale.
Doskonała lektura na lenie popołudnia - polecam!!!!
 
 
 
 

2 komentarze:

  1. Książkę mam, więc zapewne kiedyś ją przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie książki Pauliny Świst są rewelacyjne! Czytałabym nową co miesiąc :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...