czwartek, 16 czerwca 2011

II Księga Trylogii Krwawych Kamieni - Dziedziczka Cieni - Anne Bishop

Od stuleci Krwawi czekali na przybycie Czarownicy a wcielenia magii, ale Jaenelle, młodą dziewczynę, wybraną na mocy przepowiedni, dręczą toczące się wokół niej walki, nie wszyscy bowiem oczekują jej jako zbawczyni. Niektórzy odrzucają ją jako żywy mit lub nie chcą uwierzyć w jej istnienie, inni pragną uczynić z niej marionetkę, by wykorzystać jej moc do własnych celów. Tylko czas i miłość opiekunów Jaenelle były w stanie uleczyć jej fizyczne rany, lecz umysł, wciąż kruchy i delikatny, z trudem może ochronić ją przed koszmarnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Nic jednak nie uchroni jej przed przeznaczeniem a a dzień rozrachunku jest coraz bliższy. Gdy powrócą wspomnienia... gdy jej magia dojrzeje, gdy będzie zmuszona pogodzić się z losem... Tego dnia mroczne Królestwa dowiedzą się, co to znaczy być rządzonym przez Czarownicę.

Jestem zachwycona Trylogią - druga część wydaje się być jeszcze ciekawsza niż pierwsza. Wciąga od pierwszych stron! Delektowałam się tą książka i starłam nie czytać za szybko - żeby czegoś nie przeoczyć. Przepiękna opowieść o wychodzeniu z traumy po gwałcie i umacnianiu siebie, o oddaniu i przywiązaniu, o pięknej miłości i opiece przybranej rodziny. Dla mnie REWELACJA! Już wyciągnęłam kolejną część, ale nie chcę za szybko się za nią zabrać, bo znowu szybko się skończy :)
Teraz w przerwie postanowiłam przeczytać jeszcze raz i odświeżyć sobie 3 części "Zapałki na zakręcie" K. Siesickiej - zawsze czytałam je w oderwaniu jako odrębne książki, a teraz mam okazję przeczytać je razem .
Fajna wakacyjna lektura - polecam !

4 komentarze:

  1. Czytałam już jakiś czas temu i teraz będę odświeżać, żeby móc nadrobić kolejne tomy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też lubię wracać do ulubionych pozycji - a Kamienie są świetna lekturą! Ja jestem zachwycona, a zapierałam się rękami i nogami przed fantastyką.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...