sobota, 18 czerwca 2011

"Zapałka na zakręcie" - Krystyna Siesicka

Główna bohaterka, Mada, poznaje chłopaka innego od wszystkich dotychczas jej znanych Marcin jest nieufny, samotny, tajemniczy, niechętnie opowiada o sobie, szczególnie o przeszłości... Zapałka na zakręcie to książka o sprawach ważnych i niełatwych.
Powracam do starych książek - i warto! "Zapałka" jest ciekawie napisana i czyta się ją jednym tchem - dodatkowo mogę przeczytać od razu II część (Pejzaż sentymentalny) oraz III część (Zatrzymaj echo), a nie w oderwaniu jak kiedyś. Jej dodatkowy atut - to czas trwania książki - lato, a ja lubię identyfikować książki z porą roku czy wydarzeniem."Zapałka" opowiada o trudnych tematach w prosty sposób - pokazuje różne punkty widzenia na ten sam temat.
Bardzo lubię książki Krystyny Siesickiej- to nie jest lektura tylko dla młodzieży, teraz czytałam ją oczami mamy nastolatki i odkryłam inne atuty.

2 komentarze:

  1. W domu mam właśnie takie wydanie "Zapałki"... zaczytane, bo czytała je moja mama, moja siostra, ja i pewnie kilka naszych koleżanek. To moja ukochana książka, gdy byłam nastolatką. Czytałam kilka razy, jeśli nie więcej.
    Boję się do niej wracać po latach, bo wiem, że powroty do książek dawnych lat bywają wielkim rozczarowaniem...

    OdpowiedzUsuń
  2. No ładnie, gdybym nie przeczytała tej recenzji, to prawdopodobnie bym się nie dowiedziała, że "Zapałka" ma kontynuacje, gdyż czytałam ją jakieś 10 lat temu i po prostu znalazłam ją na domowej półce z książkami, przeczytałam, odłożyłam z powrotem i na tym moja przygoda z nią się zakończyła :) Ale widać na naukę nigdy nie jest za późno. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...