środa, 20 lipca 2011

Krzyk ciszy - Elizabeth Flock

Krzyk ciszy – to powieść, która na długo zapada w pamięć. Opowieść o akceptacji siebie i życia, które nie jest perfekcyjne, w świecie wymagającym perfekcjonizmu. Poznajcie Isabel Murphy: odnosząca sukcesy dziennikarka telewizyjna, kochająca żona, idealna córka. Ma poprowadzić na żywo specjalne wydanie wiadomości poświęcone najgorętszemu wydarzeniu roku. W trakcie programu Isabel traci kontrolę nad sobą na oczach milionów telewidzów. Nie ma pojęcia, dlaczego trafia do luksusowej kliniki psychiatrycznej. Czy powodem były próby samobójcze? A może katastrofalna wpadka w czasie programu na żywo? Przecież ona tu zupełnie nie pasuje. Nie ma takich problemów jak inni pacjenci. Chce po prostu stąd wyjść i spokojnie się zabić. Tak rozpoczyna się bolesny proces, podczas którego Isabel poznaje siebie i swoje życie, toksyczne relacje, jakie łączyły ją z rodzicami i agresywnym, zaborczym mężem. Musi się zmierzyć z prawdą i zaakceptować fakt, że jest jednym z pacjentów kliniki, a jej problemy są równie poważne. Musi także zrozumieć, że w walce o poskładanie na nowo wszystkich elementów swego życia, jej największym sojusznikiem jest ona sama.

Bardzo dobra powieść psychologiczna ukazująca słabości człowieka i walkę z samym sobą . Pokazuje do czego może doprowadzić ciągła intensywna praca tzw. "wyścig szczurów" w wielkim stresie - bardzo pouczająca lektura, skłaniająca do zastanowienia się nad sobą i priorytetami życiowymi. Bohaterka musi się nauczyć akceptować i kochać siebie, taką jaka jest. Musi się nauczyć stawiać czoło problemom i po prostu żyć....

4 komentarze:

 1. Tę książkę zdecydowanie muszę przeczytać. Mam nadzieję, że wpadnie w moje łapki:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam przyjemność poinformować, że zostałaś nominowana przeze mnie do nagrody One Lovely Blog Award ;)
  http://dozaczytania.blogspot.com/2011/07/one-lovely-blog-award.html

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Stayrude - bardzo ci serdecznie dziękuję! Jest mi niezmiernie miło, tym bardziej, że mam bloga krótko, ale traktuję go jak ukochane dziecko!
  Wielkie dzięki ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię powieści psychologiczne. Koniecznie muszę się za nią rozejrzeć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...