niedziela, 4 września 2011

Trzynasta opowieść - Diane Setterfield

Margaret Lea - zwyczajna dziewczyna, córka antykwariusza z Cambridge, która bardziej kocha książki niż ludzi, i Vida Winter - największa pisarka naszych czasów, żyjąca z dala od świata, tajemnicza legenda łącząca siłę starożytnej bogini i czarownicy. Vida Winter nie ma prawdziwego nazwiska, za to ma setki biografii. Żadna nie jest prawdą. Wszystkie są zmyśleniem. Teraz ponaglana śmiertelną chorobą chce wreszcie wyjawić prawdę. Prawdę, która prześladowała ją przez całe życie. Wybiera Margaret a dlaczego? Skąd wie, że tylko ta dziewczyna ją zrozumie? Rozpoczyna się walka z prawdą i o prawdę. Ożywają wielkie uczucia, grzeszne namiętności, przeklęte i tragiczne postaci, duchy przeszłości. Porywa nas magia urzekającej opowieści. 

Piękna książka o książkach dla miłośników książek! Niezwykła i poruszająca, klimatem przypominała mi książki sióstr Bronte. 
Córka antykwariusza, Margaret Lea, zostaje poproszona o napisanie biografii znanej pisarki Vidy Winter. Pisarka, ciężko chora, postanawia opowiedzieć prawdę o swoim życiu. Nie jest to łatwa i prosta opowieść. Dziwna rodzina, bliźniaczki i dziewczynka-duch.... Trudne dzieciństwo wpływa na całe życie dziewczynek, a opowieść wpływa na życie Margaret. Jaką tajemnicę odkrywa dziewczyna ? Co zbliża ją i Vidę Winter? Czym jest Trzynasta opowieść? Przeczytajcie!


Trzynasta opowieść to czarowna, niesamowita, pięknie wydana książka ! 
W tle - książki i ludzie, którzy je kochają - pełne biblioteki, antykwariat... Historia, dla każdego kto kocha książki !!!!

9 komentarzy:

 1. Koleżanka kupiła ją ostatnio w Taniej książce i chce mi ją wcisnąć ;) Z pewnością przeczytam, zrobiłam sobie na nią ochotę po Twojej recenzji!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam -podobała mi się.Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostrzę sobie pazurki na tę książkę i mam nadzieję, że niedługo wpadnie w moje łapki:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie się zgadzam - wspaniała książka, pożyczyła mi ją koleżanka, która dostałą ją na koniec roku - szczęściara :) Mam nadzieję że Setterfield napisze niedługo coś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo jestem ciekawa tej książki i chyba się na nią skuszę ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie okropnie tą książką ;) Muszę jej poszukać. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam ją wieeeki temu :) świetna

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama okładka rzuca na kolana osobę lubiącą czytać. Cięzko się powstrzymać przed zanotowaniem tytułu

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszę się, że książka wzbudziła tyle emocji i komentarzy :) Jest tego warta!

  Ja postanowiłam też ją wynaleźć i kupić, bo miałam z biblioteki... niestety.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...