sobota, 15 października 2011

Sklepik z niespodzianką. Bogusia - Katarzyna Michalak

Bogusia otwiera w małej nadmorskiej miejscowości sklepik z różnościami - aniołki, akwarelki, porcelanowe figurki zapełnią półki, a oprócz tego dla przyjaciół i gości na stolikach staną talerzyki z domowymi wypiekami i filiżanki z gorącą czekoladą - oto marzenie Bogusi. Sklepik z Niespodzianką i jego urocza właściciela przyciągają najciekawsze osobistości Pogodnej: piękną i humorzastą tap madl - Konstancję, energiczną femme fatale - Adelę, zagubioną panią weterynarz - Lidkę, dobrą duszę miasteczka - Stasię... Wkrótce tworzy się krąg kobiet, które smakując na pięterku sernik królewski i aromatyczny napój, dzielą się smutkami i radościami życia. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki. I oczywiście dużo, dużo słodkości..
Okładka:    miękka
Ilość stron:   320
Wydawnictwo  : Wydawnictwo Nasza Księgarnia Dla mnie pani Kasia Michalak jest jakimś fenomenem - każda kolejna książka, która biorę do ręki jej autorstwa jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Do tego wszystkie mają niesamowity klimat !

"Sklepik z niespodzianką" opowiada historię Bogusi, Warszawianki, która wraca do kraju z Holandii i zamierza za zarobione pieniądze otworzyć kwiaciarnię w stolicy - jednak napotyka na swojej drodze małą nadmorską miejscowość, Pogodne. Tam na rynku znajduje kamieniczkę do wynajęcia, w której się z miejsca zakochuje - i zamiast wrócić do domu rodzinnego, osiada w Pogodnem, wynajmuje kamieniczkę i postanawia otworzyć sklepik z kurzołapkami ( bibeloty ) i z pijalnią czekolady.

Mieszkańcy są bardzo przyjaźni, poznaje przyjaciółki, które ją wspierają .... i mężczyznę, który zapada jej w serce. Różne perypetie ją spotykają - Igor spotyka się z inną dziewczyną, poznaje Bartka i Wiktora ( i znowu serce puka mocniej), przeżywa wypadek ojca (pilota lotniczego pogotowia ratunkowego) - a we wszystkim ma wsparcie oddanych przyjaciółek - Adeli, Lidki i Stasi.
Kocha swoje mieszkanko i sklep, ale nie jest jej łatwo.... Jak Bogusia poukłada sobie życie? Czy znajdzie miłość? Czy ojciec poradzi sobie z obrażeniami po wypadku? Pytań jest wiele - a odpowiedź niesie książka Kasi Michalak.

Napięcie, które zbudowała autorka na końcówce książki sięga zenitu i wręcz roznosi czytelnika - pole do wyobraźni pozostawia nieograniczone! 
Pani Kasiu - to się nie może tak skończyć! ... i jeszcze trzeba czekać na wydanie kolejnej części "Sklepiku". Dobrze, że choć wiadomo, że będzie !
"Sklepik z niespodzianką" to taka ciepła, pełna uczuć historia - pozornie zwykła, ale niezwykła...Piękna ! Dziękuję !

8 komentarzy:

 1. Podczas czytania tej książki po raz pierwszy spotkałam się z literaturą Kasi Michalak i nie żałuję tego spotkania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i bardzo mi się podobała.Czekam na następne tomy!Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie recenzją, chyba muszę przeczytać tą pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. hmm, to może z czytaniem tej części powinnam wstrzymać się aż pojawi się druga część...

  OdpowiedzUsuń
 5. Kasia potrafi czarować czytelniczki. Zna kobiece dusze jak nikt inny i wie co jest potrzebne kobiecie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zachęcam Was, bo warto !

  Aga - Ty poczekaj na resztę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To ja dziękuję. Za piękną recenzję, a szczególnie za jeden akapicik. :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za wizytę pani Kasiu ! To ja dziękuję za książki, które chce się czytać :) Czekamy na więcej !

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...