środa, 19 października 2011

Wołanie grobu - Simon Beckett

Im coś jest głębiej, tym dłużej przetrwa.
Martwe ciało odcięte od światła, powietrza i ciepła może trwać prawie wiecznie. Jednak w naturze nic naprawdę nie ginie i nic też nie pozostaje całkiem ukryte. Doktor David Hunter powraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Na „wilgotne ponure torfowisko w Kornwalii, osłonięte postrzępionymi i nieprzewidywalnymi kurtynami mgły”. Wtedy był szczęśliwym mężem i ojcem. Wtedy praca antropologa sądowego dawała mu satysfakcję. A potem jego świat runął. Teraz ma dokończyć śledztwo, które przerwano na krótko przed jego osobistą tragedią. Doktor Hunter wraca tu, by usłyszeć wołanie grobów i skłonić zmarłych do zwierzeń. Bo nic nie pozostaje ukryte na zawsze...

Przeczytałam wszystkie cztery książki Simona Becketta i teraz przyjdzie mi czekać aż zostanie napisana i wydana kolejna książka. To dobrze napisany thriller, z ciekawą konstrukcją, jednak chwilami mi się dłużył. Napięcie rosło i opadało, aby osiągnąć kulminację i zaskoczyć na końcu książki. Dla samego zakończenia warto było ją przeczytać, jednak czuję nutkę niedosytu.

Tym razem David Hunter angażuje się w sprawę sprzed ośmiu lat, która dotyczy seryjnego zabójcy, Monka. Został ujęty i osadzony w więzieniu, jednak grobów jego ofiar nigdy nie znaleziono...

Najpierw zapoznajemy się z sytuacją z przeszłości zakończoną tragiczną śmiercią córeczki i żony Huntera w wypadku samochodowym, a następnie dowiadujemy się o ucieczce Monka z więzienia i niebezpieczeństwie grożącym osobom uczestniczącym w jego sprawie sprzed lat. Z Davidem kontaktuje się najpierw Terry, znajomy komisarz biorący udział w ujęciu Monka, a potem Sophie.
Rozpoczyna się poszukiwanie Monka i odkrywanie kolejnych  śladów prowadzących do rozwiązania zagadki - zakończenie jest zaskakujące i wręcz nieprawdopodobne !
Czy Monk zostanie ujęty, a groby odkryte? Jaką prawdę odkryje Hunter? Przeczytajcie!

"Wołanie grobu" to książka dla miłośników thrillerów medycznych i dobrych kryminałów. Przemyślana intryga i zaskakujące zakończenie - to znak rozpoznawczy Simona Becketta !
Autor stworzył niesamowitą serię książek, z łączącą je postacią Davida Huntera, które mają niepowtarzalny klimat grozy i przemyślaną konstrukcję. Seria jest pięknie wydana i wyróżnia się na półce.
Jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń i liczy na dobrze spędzony czas - powinien sięgnąć po książki Simona Becketta !8 komentarzy:

 1. Czytałam trzy książki z tej serii, bardzo mi się spodobały. Z chęcią sięgnę i po ten tom:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój egzemplarz leży na półce i cierpliwie czeka na swoją kolej. Poprzednie trzy części bardzo mi się podobały mam nadzieję, że tym razem również się nie zawiodę.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Thriller medyczny to jest to:)). Czytałam i również spodobała mi się ta książka. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba wreszcie muszę się zabrać za całą tą serię, tylko ciekawe kiedy ja na to znajdę czas :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie na półce stoi drugi tom i muszę w końcu skompletować całość :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przeczytania książek tego autora.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, zgadam się. To dobre książki. Muszę też skompletować całość :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...