poniedziałek, 19 marca 2012

Zdradzona. cz.II - P.C. Cast, K.Cast

Druga część DOMU NOCY. Zoey Redbird, adeptka w szkole wampirów, czuje, że wreszcie odnalazła swoje miejsce na ziemi. Została przewodniczącą Cór Ciemności i co ważniejsze, ma chłopaka... a nawet dwóch.
Tymczasem w środowisku zwykłych śmiertelników dochodzi do tragedii − ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie tropy wiodą do Domu Nocy. Kiedy ludziom z jej dawnego otoczenia grozi niebezpieczeństwo, Zoey zaczyna sobie uświadamiać, że niezwykła moc, jaką została obdarzona, obraca się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna musi znaleźć w sobie dość odwagi, by stawić czoło najgorszemu – zdradzie

Okładka:  miękka
Ilość stron:   348
Wydawnictwo:  Książnica
Seria:  Dom Nocy

"Zdradzona" to drugi tom cyklu "Dom Nocy" o szkole dla wampirzych adeptów. Pierwszy pochłonęłam, drugi też jest niezły i przeczytałam go z przyjemnością.

Zoe Redbird po Naznaczeniu trafiła do niezwyklej szkoły dla przyszłych wampirów zwanej "Domem Nocy". Szkoła uczy przystosowania do nowego życia, pomaga w przejściu przez przemianę, uczy wampirzych zwyczajów i historii. Po wielu przeżyciach, Zoe zostaje przywódczynią Cór Ciemności, detronizując Afrodytę. Dziewczyny od początku nie były w najlepszych stosunkach, a teraz przepaść między nimi tylko się powiększa. Kapłanka Neferet nie wierzy już w wizje Afrodyty, więc dziewczyna zwraca się z tym do Zoe i pomaga uratować jej babcię. Czy to naprawdę gest dobrej woli czy kolejna sztuczka Afrodyty? Trudno powiedzieć... 
W dniu wizyt, Zoe odwiedzają - ukochana babcia i matka ze swoim mężem. Wizyta nie należy do przyjemnych, a ojczym Zoe zostaje poproszony o opuszczenie terenu Domu. Żeby tego było mało niedaleko Domu następują tajemnicze zaginięcia chłopców z drużyny sportowej, których Zoe znała w starym życiu - zostają znalezieni z poszarpanymi ranami, martwi z upływu krwi. Do akcji wkracza policja i przesłuchuje Zoe. Rozpoczyna się śledztwo, a Zoe składa fakty i spostrzeżenia, również dąży do rozwiązania sprawy. Wcale nie jest to proste.... a w sprawę zmieszana jest osoba, której Zoe ufa...
Czy dziewczynie uda się wyjaśnić sprawy i znowu wyjść zwycięsko? Czy zdobędzie kolejne wzory na swoim niezwykłym tatuażu?

"Zdradzona" to świetnie napisana powieść o perypetiach nieprzemienionych jeszcze, młodych wampirów. Pełna niedomówień i ciekawych wątków. Zadziwia postawa Afrodyty, a niesmak budzi, podziwiana przeze mnie, Neferet. Całość ubarwiają miłostki Zoe - Heat , Eric czy Loren - trochę się namieszało ....
Całość ujęta jest w zgrabną formę, a plastyczny, barwny język sprawia, że książkę z przyjemnością się czyta.
Na uwagę zasługuje również piękna okładka z nałożonymi na nią błyszczącymi znakami symbolizującymi wampirze tatuaże.
Polecam wszystkim wielbicielom wampirzych opowieści - wątek nieprzemienionych adeptów rzadko pojawia się w innych książkach !

13 komentarzy:

 1. Czytałam wszystkie dotąd wydane książki z cyklu "Dom Nocy" i należą do moich ulubionych :)
  Jeśli się nie pogniewasz, to zasugerowałabym małą zmianę w Twojej recenzji, mianowicie zdanie:
  "Czy zdobędzie kolejne wzory na swoim niezwykłym tatuażu?"
  można by było zmienić, bowiem nie można dostać wzorów NA tatuażu prawda? :) Lepiej by może brzmiało: "Czy Nyks obdarzy Zoey kolejnym pięknym tatuażem zdobiącym następną część jej ciała?" albo "Czy Zoey zostanie przyozdobiona przez Nyks kolejnym fragmentem już i tak wyjątkowego tatuażu?"

  Ale to tylko moje sugestie :) Po prostu Twoje zdanie brzmi dość dziwnie :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnie można na to patrzeć - tatuaż to część nagrody za wyjątkowe osiągnięcia. Więc moim zdaniem jest do zdobycia - ale nasz język ma szerokie możliwości i każdy może je interpretować wg własnego uznania.
   Ale dziękuję za twoje spostrzeżenia :)

   Usuń
 2. Mi się seria tak od 4 części zaczęła podobać ;) Początki były średnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie dla mnie ta seria :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Za mną już pięć tomów serii, każdy kolejny jest lepszy od swojego poprzednika :)

  Bardzo podobała mi się Twoja recenzja, gdybym nie przeczytała "Zdradzonej" to po Twojej opinii z pewnością bym po nią sięgnęła ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam dotychczas cztery, piąty stoi i czeka na nie wiem lepszy mój dzień? Seria sama w sobie ciekawa, dobrze się ją czyta, ale na tle innych wampirzo - demonicznych pozycji wypada moim zdaniem nieco blado, chociaż nie najgorzej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnych książek tej autorki. Pora to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem na bieżąco z twórczością autorek, która jednak nie specjalnie mi się podoba. Nie polubiłam głównej bohaterki, była ona dla mnie zbyt irytująca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety, ale ja nie dałam rady przeczytać dalszych części Domu Nocy. Po prostu na tyle zirytowała mnie główna bohaterka i coraz bardziej rozciągająca się akcja, której celu nie widziałam, że porzuciłam cykl po trzeciej/czwartej części.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam;) Troszkę mniej mi się podobała,ale nie była najgorsza.

  OdpowiedzUsuń
 10. Średnio mi się ta seria podobała, te rozterki bohaterko kogo wybrać, .... dalej już się nie pokusiłam :/

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja tez uważam, że I część była lepsza - taka świeża i inna. Druga nie jest zła, ale nie dorównuje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwsza część mnie nie zachwyciła, dlatego ciągle się waham czy warto sięgać po ''Zdradzoną".

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...