wtorek, 10 kwietnia 2012

Jeden dzień - David Nicholls

Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona - zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On - superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu...
Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze? Na podstawie książki powstał film z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych.

Okładka:  miękka
Ilość stron:   448
Wydawnictwo:  Świat Książki 

"Jeden dzień" to współczesna love story, magiczna historia miłości Dextera i Emmy. Miłość tragiczna. Bohaterowie długo żyją obok siebie, a kiedy decydują się na związek, los okazuje się okrutny...

Tytułowy jeden dzień to 15 lipca 1988r., dzień po rozdaniu dyplomów, kiedy para spędziła ze sobą noc. Snują plany i zastanawiają się jak będzie wyglądało ich życie za 40 lat. Emma kończy naukę z doskonałym dyplomem, a Dexter, choć do orłów nie należy, ma zaplecze w postaci bogatej rodziny. Chłopak postanawia zrobić sobie 1-2 lata wakacji i podróżować - i tak też robi. 
Emma, pomimo doskonałych wyników w nauce, pracuje w restauracjach. Nie lubi tego, co robi...

Bohaterowie utrzymują ze sobą kontakt listowny, ale również od czasu do czasu spotykają się. Przyjaźnią się, ale łączy ich magiczna więź. Pomimo różnych związków, kochają się, ale żadne z nich nie obnosi się z uczuciem. 
Są dla siebie ważnymi osobami w życiu, wspierają się w trudnych chwilach i rozumieją.
W końcu po wielu latach postanawiają stworzyć związek, ale nie dane im jest cieszyć się wspólną przyszłością...

"Jeden dzień" to niezwykle wzruszająca historia o miłości i przyjaźni. Pełna uczuć i emocji, to bardzo barwna opowieść o zagmatwanym związku. 
Tą książkę można tylko pokochać i oddać jej kawałek siebie :)
Jest niezwykła - ale każdy musi się o tym przekonać sam - polecam!


9 komentarzy:

 1. Czytałam jakiś czas temu i teraz patrzę na nią zupełnie inaczej...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już dawno po przeczytaniu i baaaardzo mi się podobała. Film ... mimo, że urokliwy to już nieco mniej. A powieść - mimo, że wysoka literatura to nie jest, to wprawia w cudowny klimat. Bo kto z nas nie ma takiego swojego Dextera czy Emmy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam i naprawdę mi się spodobała :) Mam nadzieję, że znajdę kiedyś podobną książkę, choć nie wiem czy jest to możliwe. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę ją w końcu przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach Nicollasa, czas najwyższy w końcu zapoznać się z jego twórczością :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach książkę, muszę poznać twórczość tego autora ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chcę przeczytać tę książkę, a następnie obejrzeć film.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...