piątek, 20 kwietnia 2012

Puszcze Milczenia cz.1 - Emily Rodda

Nad królestwem Deltory, rozległej krain magii i potworów zapanował nikczemny Władca Mroku. Zmusił do ucieczki rodzinę królewską i zniszczył Pas Deltory, którego magia chroniła królestwo. Szesnastoletni żądny przygód Lief, o pokolenie starszy od niego Barda i przypadkowo spotkana dzika dziewczyna Jasmine – to z pozoru średnio dobrana trójka, która wyrusza w niebezpieczną podróż. Muszą odnaleźć siedem kamieni, które kiedyś tworzyły Pas i bez których Deltora nie wyrwie się spod jarzma Władcy Mroku. Tajemnice, niebezpieczne stwory, wróg czający się w cieniu drzew Puszczy Milczenia… Odzyskanie Pasa Deltory nie będzie łatwe.

Okładka:   miękka 
Ilość stron:   176
Wydawnictwo:  EGMONT
Seria:    Pas Deltory

"Puszcze milczenia" to pierwszy tom z młodzieżowej serii fantastycznej "Pas Deltory", napisanej przez Emily Rodda. 
Piękna okładka, duże litery i ciekawa grafika - to wielki plus tej książki. Czytałam ją razem z moim synem, na zmianę - świetna zabawa, a fabuła zainteresowała nas oboje.
Jedyny minus tej książki - za cienka :) Już z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy "Pasa Deltory".

W pierwszej części poznajemy poznajemy historię pasa Deltory podczas koronacji nowego króla. 
Deltora to królestwo, które powstało na skutek połączenia siedmiu plemion, które wystąpiły przeciwko Władcy Ciemności i zjednoczyły się. A uczynił to kowal, Adin, który wykuł w swojej kuźni niezwykły pas, w którym osadził kamienie symbolizujące każde z plemion. Pas miał niezwykłą moc i chronił królestwo przed złymi mocami. Adin został pierwszym królem Deltory i nosił pas cały czas na sobie, a królestwo kwitło.
Kolejni władcy zakładali pas podczas ceremonii koronacji i zaledwie kilka razy podczas ważnych uroczystości. Pas był ukryty w wieży zamku. Po koronacji Endona, pas został zniszczony, kamienie znikły i zaczęły się złe czasy dla Deltory. Zapanowało Zło.

Przyjacielowi króla, który uciekł z pałacu i osiedlił się w miasteczku, urodził się syn, Lief. Po wielu latach to na jego barkach spoczął ciężar odnalezienia zaginionych kamieni i przywrócenia świetności Deltorze.
Lief udał się w niebezpieczną wyprawę do Puszczy Milczenia w poszukiwaniu pierwszego klejnotu. W drodze spotkało go wiele niespodzianek, niestety nie były one przyjemne. Poznał również Jasmine, na której pomoc mógł liczyć.
Czy uda mu się odnaleźć kamień ukryty w Puszczy Milczenia?

Emily Rodda stworzyła niezwykłą, bajkową opowieść, która wzbudza zainteresowanie zarówno młodzieży, jak i starszych czytelników (czytaj-ja:). Historia oparta jest na odwiecznym dylemacie i walce Dobra ze Złem.
 "Puszcze milczenia" to książka napisana prostym językiem, w bardzo przystępny sposób, wzbogacona ciekawą grafiką ( mapki, zagadki) - przyciąga wzrok i przyjemnie się ją czyta. Plastycznie pokazane postacie, barwne tło wydarzeń sprawiają, że czytelnik pochłania tą niewielką książeczkę w kilka godzin.
To książka dla całej rodziny - serdecznie polecam! A ja czekam na kolejne tomy z przygodami Liefa :)5 komentarzy:

 1. Jakoś nie jestem przekonana, choć warto spróbować ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam. Wydaje się interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej serii i wydaje mi się, że ta książka dla mnie.;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę serię w planach, wydaje się być bardzo ciekawa, a kolejna pozytywna recenzja potwierdza bym zabrała się a nią jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...