czwartek, 12 lipca 2012

Farciara - Dorota Wachnicka

Młoda prawniczka szuka miłości w świecie korporacji, zagranicznych wojaży, podłych intryg, przelotnych romansów, zdrad…Natalia jest załamana, gdy jej wakacyjny kochanek znika bez słowa. Dziewczyna spotyka go niespodziewanie pierwszego dnia swojej pracy w międzynarodowej kancelarii prawnej. Okazuje się, że Wiktor jest szefem Natalii. I kobieciarzem uwielbiającym niezobowiązujący seks… 
Tak zaczyna się historia młodej i ambitnej prawniczki, która szuka prawdziwej miłości. Czy będzie nią jej dawny chłopak? A może tajemniczy wielbiciel? W podejmowaniu życiowych decyzji Natalia może liczyć na wsparcie przyjaciółek: zwariowanej Kaśki i Hanki, która uważa, że znalazła patent na facetów

Okładka:  miękka
Ilość stron:    280
Wydawnictwo:  G+J  Polska
Rok wydania:  2012

Dorota Wachnicka, autorka książki, jest psychologiem i wcześniej zajmowała się terapią rodzinną. Dla pisania zrezygnowała z zawodu - "Farciara" to jej debiut pisarski. To typowo wakacyjna lektura, odprężająca, nie wymagająca skupienia, lekka, taka na jedno popołudnie.

"Farciara" opowiada historię młodej, ambitnej prawniczki, Natalii. 
Dziewczyna pochodzi z domu, gdzie się nie przelewało, dlatego skupiała się na nauce, aby coś w  życiu osiągnąć. Zawsze chciała być prawnikiem, dzięki zaangażowaniu w naukę dostała się na bardzo dobrą polską uczelnię, w trakcie studiów dostała stypendium i studiowała we Francji, skąd dzięki wygranej w konkursie trafiła na wymarzony Oxford.
Po zakończeniu studiów wróciła do Polski, gdzie znalazła pracę w prestiżowej kancelarii prawnej.

Jednak najpierw czekały ją wakacje z przyjaciółką. Podczas wypoczynku poznała Wiktora, przystojniaka, z którym spędziła kilka upojnych chwil. Potem chłopak zniknął bez śladu....
Jakież było zaskoczenie dziewczyny, kiedy w pierwszym dniu jej pracy w kancelarii okazało się, że Wiktor jest jednym ze wspólników. ... i w dodatku chciał nadal korzystać z jej "uroków".
Natalia nie wiedziała jak ma się zachować - zależało jej zarówno na chłopaku, jak  i na pracy.

Co zdecyduje? Jaki wybierze priorytet w swoim życiu? 
Przeczytajcie! Wcale nie jest to takie oczywiste.

"Farciara" to opowieść o determinacji i dążeniu do realizacji marzeń. Nie zawsze można w życiu mieć wszystko, czasem trzeba dokonać wyborów. 
Książka ma bardzo lekką formę, dużo dialogów - czyta się ją błyskawicznie. Nie jest to jednak romansidło, tylko powieść obyczajowa. Chwilami naiwność Natalii wręcz rozbrajała, a chwilami irytowała mnie. Niby mądra, wykształcona osoba, a zachowywała się jak dziecko we mgle... 
Jednak podsumowując - nie jest to może arcydzieło literackie, ale na pewno jest niezłym czytadłem, świetnie pasuje na lato do leżaczka nad wodą :)9 komentarzy:

 1. Początkowo myślałam, że to dość zwyczajny romans. Teraz podejrzewam, że to romans nadzwyczajny, czyli ciekawy. Myślę, że przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i spędziłam miłe chwilę z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie sobie odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sięgnę. Tego typu historie w ogóle nie trafiają w mój gust. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie, nie...to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. słyszałam o tej ksiazce i byc moze sie skusze. w koncu są wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. może na przyszłość
  teraz raczej odpuszczam
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe... :D jak tylko będę mieć możliwość i czas,przeczytam na pewno :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...