środa, 11 lipca 2012

Niebezpieczny chłopak - Peter Robinson

Kiedy Juliet Doyle znajduje w sypialni swojej córki Erin naładowaną broń, postanawia zwrócić się o pomoc do dawnego kolegi, starszego inspektora Alana Banksa. Okazuje się jednak, że stary przyjaciel jest właśnie na zasłużonym urlopie. W jego zastępstwie do domu kobiety wkracza funkcjonariusz Annie Cabbot ze swoimi ludźmi. Ale akcja, która miała być tylko rutynowym zabezpieczeniem broni, szybko wymyka się spod kontroli…
Lawina kłopotów spada nie tylko na Annie Cabbot, lecz również na stróżów prawa rejonu Eastvale oraz na samego Banksa, gdyż wkrótce się okazuje, że najlepszą przyjaciółką Erin jest nie kto inny jak jego córka. Którą w dodatku widziano po raz ostatni, jak gnała, by ostrzec właściciela broni, bardzo tajemniczego, przystojnego, i bardzo niebezpiecznego chłopaka…Okładka:   miękka ze skrzydełkami
Ilość stron:  416
Wydawnictwo:  Sonia Draga
Rok wydania :   2012

Do tej pory nie miałam przyjemności zapoznać się z twórczością Petera Robinsona. Autor wielokrotnie zdobywał wysokie notowania  w „Publishers Weekly”, „The New York Times”, czy „People”, a jego książki są uznawane za bestsellery.
Kiedy w moje ręce trafił "Niebezpieczny chłopak" postanowiłam nadrobić zaległości. Może książka nie powaliła mnie na kolana, jednak przeczytałam ją z dużym zainteresowaniem i ciekawością.
Ale zacznijmy od początku....

Na posterunku policji pojawia się Janet Doyle. Kobieta pyta o inspektora Allana Banksa, który kiedyś był jej sąsiadem, ale niestety przebywa on na urlopie. Ma problem i chciałaby go omówić z zaufaną osobą.
W zastępstwie inspektora z kobietą rozmawia jego bliska przyjaciółka, również funkcjonariuszka policji, Annie Cabbot.  Dowiaduje się, że kobieta znalazła w pokoju córki pistolet i nie wie, co zrobić. 
Sytuacja jest trudna, bo posiadanie nielegalnej broni jest surowo karane.
Policja wkracza do domu Doylów, w wyniku nieszczęśliwego wypadku umiera Peter Doyle, a jego córka Erin trafia do więzienia. Policja zabezpiecza broń.
Dowiaduje się o tym współlokatorka Erin, Tracy Banks, córka inspektora Banksa. Spotyka się z chłopakiem Erin, Jaffem, i pomaga mu w ucieczce. Jest nim zauroczona, jednak z czasem to się zmienia.....
Chłopak jest zamieszany w mafijne interesy - ściga ich policja i mafia. Kiedy dowiaduje się, że Tracy jest córką policjanta, ich relacje się zmieniają. Dodatkowo dochodzi do ciężkiego postrzelenia Annie Cabbot.
Wraca Allan Banks i dołącza do pościgu. W międzyczasie okazuje się, że skonfiskowana broń była użyta do innych przestępstw - sytuacja się zaostrza.
Czy uda się złapać Jaffa? Jaka będzie reakcja mafii? Czy Allan odzyska swoją córkę?

"Niebezpieczny chłopak" to całkiem nieźle napisany thriller, który intryguje i wciąga. Niektóre momenty niepotrzebnie są rozwlekane, ale generalnie opowieść potrafi zaciekawić czytelnika. Może nie  ścina krwi w żyłach, ale jest dobrze napisana.
Ciekawe sylwetki bohaterów, barwna akcja, pościgi, policja i mafia - to standardowe elementy thrillerów, kiedy doda się sytuację matki, która w dobrej wierze, denuncjuje własną córkę - powieść nabiera pieprzyku.
Jakie będą relacje między nimi? Czy jedna zrozumie postępowanie drugiej? Wyrzuty sumienia mają obie....  
Jak to w życiu bywa, trzeba umiejętnie dobierać grono swoich znajomych, bo można się nieświadomie wpakować w niezłe tarapaty.

Myślę, że książka zaciekawi wielbicieli thrillerów i powieści z dreszczykiem - polecam na długie letnie popołudnia.


6 komentarzy:

 1. czyli coś dla mnie, z tego co widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje klimaty.
   Zdobędę, przeczytam :)

   Usuń
 3. Będę musiała się za nią rozejrzeć, świetnie się zapowiada !

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...