czwartek, 5 lipca 2012

Uśmiech niebios - B.Bennett

Jeszcze w czasach studenckich Harvey przeżył swoją wielką miłość. Niestety, Liv umarła, a jemu zostały tylko wspomnienia i wróżby ukryte w chińskich ciasteczkach, wróżby, w które wbrew zdrowemu rozsądkowi, on, profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego zawsze wierzył. Jedna z nich obiecywała mu, że w płatkach padającego śniegu znów spotka miłość. Tylko że w Los Angeles nigdy nie pada śnieg. Ale oto dzieje się cud. W Wigilię z nieba spada biały puch, a w życiu Harveya pojawia się dziewczyna uderzająco podobna do Liv. Kim jest? Czy to nowe wcielenie zmarłej ukochanej? Prawda zaskakuje, a jeszcze bardziej zaskakuje miłość, niespodziewana, przełamująca bariery, spełniona
Okładka:  miękka
Ilość stron:   192
Wydawnictwo:  Świat Książki
PREMIERA - lipiec 2012

"Uśmiech niebios" to niewielka, cienka książeczka, która przyciąga wzrok swoją okładką. Mimo skromnej objętości, powieść jest naładowana emocjami i uczuciami. To wzruszająca opowieść o miłości i o drugiej szansie, jaką czasem otrzymujemy od losu.

Taką drugą szansę na miłość w życiu otrzymał profesor uniwersytecki, Harvey Colman, zwany Szekspirem. Przed laty był bezgranicznie zakochany w Liv, dziewczynie, która w wieku 20 lat zmarła na jego rękach w wyniku zatrzymania akcji serca. Od tego czasu jest sam .... Już nigdy nie pokochał żadnej kobiety tak jak Liv.
Pozostały mu wspomnienia i ... ciasteczka chińskie z wróżbami, do których ma słabość. Co ciekawsze zwykle wróżby mu się spełniają. Najnowsza podpowiadała, że podczas opadów śniegu spotka swoją miłość. 
Śniegu? w Kalifornii? Nierealne! A jednak się stało.
Śnieg zaczął padać, a Harvey poznał Hannah, studentkę, dużo młodszą od niego, lecz uderzająco podobną do jego ukochanej Liv. Poczuł jakby czas się cofnął.
Poznali się, zaczęli spotykać, rozumieli się bez słów - on, poważny profesor, i blisko 20 lat młodsza , studentka. Pokochali się - Harvey opowiedział jej historię Liv. Jakież było ich zdumienie, kiedy okazało się, że dziewczyna urodziła się w dniu śmierci Liv. Zbieg okoliczności czy przeznaczenie?
A co byście powiedzieli, gdybym jeszcze dodała, że okazało się, że Hannah jest spokrewniona z Liv? Szok! 
Jak poukłada się życie Hannah i Harveya? Czy dane im będzie być razem?

"Uśmiech niebios" to nostalgiczna, pełna wzruszeń i emocji historia miłości i przeznaczenia. Wspomnienia Harveya przeplatają się z rzeczywistością - czy kocha Hannah czy wspomnienie Liv? Na to pytanie musi sobie sam odpowiedzieć.... Czasem w życiu tak bywa, że los odmienia życie człowieka dając mu drugą szansę na szczęście. Trzeba ją wykorzystać jak najlepiej, aby później nie żałować.
Polecam tę książkę na letnie, leniwe popołudnia !10 komentarzy:

 1. sądzę, że historia by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To musi być fajna książka - jak znajdę czas chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że to może być interesująca lektura. No i krótka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie mądre historie. Na pewno przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka na plażę :) albo łąkę ;d
  Jednak pomimo ciekawej fabuły książki nie przeczytam, ponieważ nie mam do niej dostępu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na paczkę z tą książką.:) Aniu trochę mi w tej opinii zabrakło Twoich wrażeń po lekturze- za mało napisałaś o tym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chciałam odsłaniać za wiele, ale książka łapie za serce i łezka kręci się w oku.

   Usuń
 7. Książka już do mnie idzie i jestem jej strasznie ciekawa ;D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...