sobota, 7 lipca 2012

Śmiertelna klątwa cz.5 - J.R.Ward


Bohater piątego tomu serii był w młodości dręczony fizycznie i psychicznie przez swego ojca, a matki nie znał. Nic dziwnego, że Vrhedny nieufnie przyjmuje informację o tym, kto jest jego matką. Dręczony przez wspomnienia z przeszłości i prorocze wizje, znajduje odprężenie w seksualnych perwersjach i krwawych bojach z wrogami. Ciężko zraniony w walce, trafia do zwykłego szpitala i tam poznaje lekarkę Jane, która z czasem staje się mu coraz bliższa 

Okładka: miękka
Ilość stron:   544
Wydawnictwo: Videograf
Seria:    Bractwo Czarnego Sztyletu


Bractwo Czarnego Sztyletu to jedna z moich ulubionych wampirzych serii. Każdy kolejny tom jest równie dobry, o ile nie lepszy od poprzednich, i każdy opowiada o kolejnym członku Bractwa.

Tom piąty to opowieść o Vrhednym, niezwykle inteligentnym wampirze, którego życie nie rozpieszczało. Syn Khrwiopija, był w dzieciństwie dręczony i maltretowany przez ojca, matki nigdy nie poznał. 
Ukojenie znalazł dopiero w Bractwie, tutaj jest ceniony i potrzebny, ma przyjaciół, na których może zawsze liczyć. Szczególnie bliskie relacje łączą go z Butchem, przemienionym gliną.
Podczas jednej z bójek z reduktorami, V zostaje ciężko ranny i trafia do szpitala. Życie ratuje mu piękna pani doktor, Jane. Przyjaciele zabierają V i lekarkę do Bunkra, gdzie mieszkają. Kobieta opiekuje się Vrhednym i zaczyna między nimi iskrzyć. Są do siebie, w pewnym sensie, podobni, łączy ich ciężkie dzieciństwo i samotność.

Po wyleczeniu Vrhednego, Jane wraca do normalnego życia, a jej wspomnienia zostają wymazane - ale nie do końca... V pojawia się w jej snach.
Mężczyzna w końcu poznaje swoją matkę - to dla niego szok! A jeszcze dodatkowo dowiaduje się, że został wytypowany na Najsamca - jego zadaniem jest seks z Wybrankami i zapładnianie ich. Jednak w jego głowie i sercu tkwi - Jane. Z opresji ratuje go Furiath, który bierze na siebie rolę Najsamca.
Vrhedny wraca do Jane, jednak ich szczęście nie trwa długo - kobieta zostaje postrzelona....
Czy V uda się ją ocalić? Jak potoczy się życie Furiatha z Wybrankami?

"Śmiertelna klątwa" to opowieść o wampirach inna niż wszystkie, które czytaliście. Bardzo specyficzna, pokazująca ich ludzką naturę, uczucia. Jest dużo lepsza od "Zmierzchu" !
Każdy tom to piękna opowieść o miłości, honorze i walce o lepszy świat. Miłość czysta i bezgraniczna sprawia, że twardzi Bracia miękną jak wosk przy swoich paniach - a każda z nich jest indywidualnością.

Piąty tom czytałam z zapartym tchem i łzami w oczach. Tragedia Vrhednrgo chwyta za serce,  a zmiany jakie następują w tym mężczyźnie pod wpływem kobiety są wzruszające.
Ja jestem zachwycona ta serią i cieszę się, że jeszcze kilka tomów przede mną !  Polecam!
3 komentarze:

  1. Niestety po przeczytaniu pierwszego tomu strasznie się zniechęciłam do kontynuacji :(

    OdpowiedzUsuń
  2. nie czytałam jeszcze poprzednich tomów, więc póki co nie mogę stwierdzić, czy przeczytam/nie przeczytam tej książki :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...