czwartek, 19 lipca 2012

Uporządkuj swoje życie - Erin Rooney Doland

Mniej rzeczy znaczy mniej stresu!
Ekspert w dziedzinie organizacji i porządku, Erin Rooney Doland pokaże ci, jak pozbyć się bałaganu, jak uprościć wszystko w swoim otoczeniu i stworzyć sobie niezwykłe życie, na które zasługujesz. I to wszystko w jeden tydzień. Czy wciąż spóźniasz się do biura, ponieważ masz problemy z wyjściem rano z domu? Czy twój dom jest tak zabałaganiony, że nie możesz zaprosić przyjaciół na kolację?  Łatwo poczuć się zestresowanym, przerażonym lub przytłoczonym, jeśli nasze otoczenie, plany i myśli są chaotyczne. Rozwiązanie? Uporządkuj swoje życie w tydzień – jak tego dokonać, dowiesz się od eksperta w dziedzinie organizacji i porządków, redaktor naczelnej unclutterer.com, Erin Rooney Doland.

Okładka: miękka
Ilość stron: 196
Wydawnictwo
:   Wydawnictwo LAURUM 

Zwykle do wszelkich poradników podchodzę z przymrużeniem oka i dystansem, jednak ten wpadł mi w ręce w czasie, kiedy pakowałam swój dobytek do przeprowadzki. Patrząc na panujący wokół chaos - stwierdziłam że każda dobra rada się przyda.
I muszę przyznać, że w trakcie lektury poradnika dowiedziałam się wielu pomocnych rzeczy.

Autorka podpowiada jak się zabrać do pracy, od czego zacząć, a co zostawić na koniec. Przy moim całym mieszkaniu do ogarnięcia - rady okazały się bezcenne :)
Wiadomo, że nie ma uniwersalnej rady i kolejności robienia porządków, jednak sugestie Autorki pomagają wypracować własny system i sprawiają, że dużo mniej czasu się traci.
Każdy z nas jest w posiadaniu wielu zupełnie bezużytecznych rzeczy, z którymi jest związany sentymentalnie - ja również. I w końcu, dzięki lekturze książki, postanowiłam przeciąć ten węzeł i pozbyłam się mnóstwa śmieci.
Moje pakowanie wyglądało tak - kilka kartonów zapakowanych i jeden wór do śmietnika.
Z przerażeniem patrzyłam na nagromadzone rzeczy, które miały przydać się "na później", ciuchy sprzed lat w zupełnie niepasującym rozmiarze, itd....

Mam nadzieję, że dzięki książce "Uporządkuj swoje życie. 7-dniowy plan uporządkowania domu, biura i życia!" moje życie w nowym domu okaże się dużo prostsze, a rozpakowanie i zagospodarowanie dobytku na pewno zajmie mi dużo mniej czasu. Wszystko mam posegregowane, opisane, a śmieci wyrzucone.
Teraz muszę ten system wprowadzić również do mojego miejsca pracy, gdzie stosy dokumentów i papierów zawalają biurko, a pewnie połowa już zupełnie do niczego nie jest mi potrzebna.

Książka "Uporządkuj swoje życie" jest napisana jasnym , prostym językiem, nie jest przy tym nudna ani pretensjonalna.
Polecam ją nie tylko osobom przeprowadzającym się jak ja, ale wszystkim, którzy chcą uporządkować chaos panujący wokół. Naprawdę warto!
4 komentarze:

 1. z ciekawości może i bym przejrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Uporządkuj swoje życie" - o niczym więcej nie marzę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno można się dowiedzieć ciekawych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo ciekawej tematyki raczej podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...