wtorek, 18 września 2012

Mroczne światło. cz.2 - Lesley Livingston

Drugi tom nietuzinkowej, opartej luźno na „Śnie nocy letniej” Szekspira, trylogii paranormalnej o Kelley Winslow i Sonnym Flannerym, realistycznie nastawionej do życia aktorce oraz elfim podrzutku.
Życie i kariera Kelley nareszcie zaczęły się układać! Dziewczyna ma zagrać główną rolę w wystawianym w Nowym Jorku spektaklu „Romeo i Julia”… Ale Kelley wcale nie czuje się najlepiej. Ku własnemu zdumieniu rozpaczliwie tęskni za Sonnym, który musiał wrócić do innego świata, by wypełnić ryzykowne zadanie zlecone mu przez ojca dziewczyny, Króla Oberona.
Ale nie tylko Sonny’emu grozi śmiertelnie niebezpieczeństwo. Kelley również stała się obiektem polowania. Jako córka jednego z władców Faerie, ma wielu wrogów, z których istnienia nie zdawała sobie sprawy. Dwory elfów kipią od intryg, niektórzy z mieszkańców innego świata opętani są żądzą władzy nad śmiertelnikami. Uwikłana w gry nieśmiertelnych, Kelly odkrywa, że komuś bardzo zależy na tym, by nigdy, przenigdy nie mogła być z Sonnym


Okładka:  miękka
Ilość stron:   312
Wydawnictwo:  Jaguar
Rok wydania:  2012

"Mroczne światło" to drugi tom opowieści o elfach, która opiera się w dużej mierze na "Śnie nocy letniej" Szekspira. Jest kontynuacją "Oddechu nocy", o którym pisałam tutaj . Liczyłam, że drugi tom będzie bardziej rozbudowany, ale został napisany dokładnie w takim samym klimacie jak część pierwsza. To prosta, jednowątkowa opowieść łącząca świat bajkowych elfów z rzeczywistością dwudziestego wieku.

Tom pierwszy zakończył się rozstaniem Kelley i Sonny'ego. Młody Janus został przez Oberona skierowany z powrotem do kraju elfów, by wykonać zadanie. Czekała go ciężka przeprawa.
Tymczasem Kelley przygotowuje się w teatrze do roli Julii w przedstawieniu "Romeo i Julia". Po zakończeniu prób chętnie spaceruje po Central Parku, który stanowi Bramę do świata elfów. Nie jest tam bezpiecznie - pewnego wieczoru zostaje zaatakowana przez zbira, który umyka na widok jej magicznych możliwości. Na tym się jednak nie kończy i z opresji ratuje ją Fennir. Podczas walki oboje zostają przeniesieni do krainy elfów, gdzie Kelley spotkała Sonny'ego.
Niestety, nie jest im dane długo cieszyć się swoim towarzystwem - Sonny zostaje w krainie elfów,aby kontynuować swoje zadanie, a Kelley wróca do rzeczywistości.
Sieć elfich intryg rozciąga się i oboje znajdują się w niezłych tarapatach....

"Mroczne światło" to dobra fantastyka młodzieżowa, lekka, prosta i przyjemna. Fabuła powieści jest jednowątkowa, podana w prostej formie, a spora czcionka i ciekawe ryciny - sprawiają, że książkę czyta się błyskawicznie. Bogata plejada postaci, które przewijają się w powieści, ubarwia historię i sprawia, że granica pomiędzy rzeczywistością a bajką się zaciera. Natykamy się na elfy, Janusów, Zielony Lud, Oberona, poznajemy Tytanię oraz matkę Kelley, Mabh.

Powieść jest ciekawa, ale dla mnie za mało dopracowana, za prosta - bardziej dla młodzieży niż bardziej wymagających czytelników. Lektura jest przyjemna i relaksująca, ale mało ekscytująca.

Przeczytałam z przyjemnością, ale nie jest to książka, która na długo pozostaje w pamięci - choć przyznam, że jestem ciekawa jak skończą się losy Kelley i co Autorka zaserwuje nam w 3 tomie.
9 komentarzy:

 1. Uuuu to tym razem poszłaś w zupełnie nie moje klimaty.
  Lubisz zaskakująco różnorodną literaturę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytuję fantastykę od ub. roku i coraz bardziej mi się podoba :)

   Usuń
 2. Chętnie się bliżej zapoznam :) Z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 3. z chęcią przeczytam, ale wpierw muszę dostać pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam pierwszej części i nigdy mnie do tego nie ciągnęło, dlatego i tę część sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się już doczekać ostatniego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten tom podobał mi się dużo bardziej niż poprzedni. Samo zakończenie narobiło mi ogromnej ochoty na kolejną część, której teraz nie mogę się wręcz doczekać :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...