sobota, 15 września 2012

Smak hiszpańskich pomarańczy - Kim Lawrence, Kathryn Ross, Chantelle Shaw

Lapas, chłodna sangria, hiszpańskie pomarańcze. Spróbuj, jak smakują w Barcelonie, Madrycie czy w Andaluzji...
Wino, słońce, Barcelona
Wakacje w Andaluzji
Tylko w Madrycie

Okładka: miękka
Ilość stron:  400
Wydawnictwo :  MIRA Harlequin

Zimno, szaro, buro i ponuro - za oknem, oczywiście.... Jesień nadchodzi wielkimi krokami, a ja zapragnęłam jeszcze trochę lata i sięgnęłam po letnie, hiszpańskie klimaty. 
W książce "Smak hiszpańskich pomarańczy" znalazłam 3 niezależne minipowieści, romanse ze szczęśliwym zakończeniem - lekkie, miłe i odprężające. Tego mi było trzeba + kubek pachnącej pomarańczami herbaty i ciasto ze śliwkami - wyszło super weekendowo !

W "Smaku hiszpańskich pomarańczy" znajdziecie opowieści o kobietach, silnych i niezależnych, ale... słabych w obliczu miłości. To historie o miłości, o życiowych decyzjach, a wszystko ujęte w gorących, hiszpańskich klimatach.

Pierwszą bohaterką, którą poznajemy, jest Lily. Wyrusza na swój drugi, miodowy miesiąc - sama, bo mąż miał tysiące innych spraw. Podczas wyjazdu poznaje przystojnego Hiszpana, z którym wdaje się w romans. Ich rozstanie nie należy do przyjemnych, a powitanie na lotnisku przez męża jest jeszcze gorsze - mąż chce rozwodu. Lily przyjmuje to do wiadomości, nie czuje już nic..... Okazje się, że jest w ciąży ...nie z mężem. Stara się poukładać sobie życie, kiedy znowu spotyka swojego Hiszpana. Co z tego wyjdzie?

W drugim opowiadaniu, spotykamy Carrie, kiedy wraca samolotem do Barcelony. Pracuje w agencji reklamowej i przygotowuje kampanię dla Winnicy Santos. W samolocie poznaje intrygującego mężczyznę, prawnika. Miło spędzają czas, a potem mężczyzna podwozi ją pod przedszkole, gdzie odbiera swoją bratanicę. Carrie opiekuje się Molly po śmierci jej rodziców, jednak jej dziadkowie są przeciwni adopcji przez samotną kobietę. Przedstawia, więc mężczyznę z taksówki jako swojego narzeczonego.
Sprawy komplikują się, kiedy okazuje się, że jest on właścicielem Winnicy Santos, dla której Carrie opracowała kampanię reklamową. Jak ułożą się losy Carrie i małej Molly?

W trzecim opowiadaniu poznajmy Grace, desperatkę próbującą wyciągnąć ojca z długów. Prosi ona o pomoc Javiera i obiecuje, że sama pospłaca długi ojca. Mężczyzna, który aktualnie sam stoi pod ścianą ze względu na sytuację rodzinną, proponuje jej inne rozwiązanie - fikcyjne małżeństwo, które ma trwać rok.
Kobieta jest oburzona, ale...  Jaki będzie finał tej niecodziennej umowy?

Bohaterki opowiadań, które są zawarte w książce "Smak hiszpańskich pomarańczy", to dzielne i niezależne singielki, które znalazły się na życiowym zakręcie, z różnych powodów. Z różnych powodów też decydują się na związki - "bez miłości, bez przyszłości", które w finale okazują się strzałem w dziesiątkę.
Życie weryfikuje nasze plany i decyzje - dobrze, jeśli kończą się one tak optymistycznie, jak u naszych bohaterek, ale w życiu różnie bywa.
Mnie najbardziej podobała się druga historia, Carrie, która zrobiłaby wszystko dla swojej małej bratanicy, którą kocha jak własne dziecko. Chce jej ofiarować miłość, dom i stabilizację, ale wszędzie wokół piętrzą się problemy. Jednak nie pozostaje to niezauważone przez mężczyznę, który ma podobne priorytety życiowe.

Miłość jest piękna i ma wiele twarzy, a w książkach wydawnictwa Harleqiun znajdziemy ich wiele. Są one pięknie wydane, niosą radość i relaks - dlatego lubię po nie sięgać. Polecam!
3 komentarze:

  1. z chęcią przeczytam, jeśli tylko wpadnie mi w łapki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety na chwilę obecną przejadły mi się takie historie ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten zbiorek jeszcze przede mną, przeczytałam te opowiadania z akcją rozgrywającą się w Los Angeles, podobały mi się i myślę, ze z tymi będzie podobnie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...