wtorek, 4 września 2012

Wyspa gwiazd - Carl Hiassen

Dwudziestodwuletnia gwiazdka pop Cherry Pye potrafi przysporzyć swej świcie nie lada kłopotów. Stała bywalczyni suto zakrapianych branżowych imprez lubi się ostro zabawić, nie stroni od narkotyków, często budzi się nad ranem w łóżkach zupełnie obcych mężczyzn. Właśnie na te chwile, gdy odurzona Cherry nie może pokazać się publicznie, jej menedżer zatrudnił dublerkę, Ann DeLusia.
Problemy zaczynają się, gdy pewnego wieczoru Cherry-czyli-Ann zostaje pomyłkowo uprowadzona z hotelu przez ogarniętego obsesją paparazzo, Banga Abbotta. W takiej sytuacji wyzwaniem dla ekipy Cherry staje się uratowanie Ann i jednoczesne utrzymanie w tajemnicy jej istnienia przed fanami – i przed samą Cherry. Przezabawna opowieść o życiu gwiazd i gwiazdeczek


Okładka:   miękka ze skrzydełkami
Ilość stron:   408
Wydawnictwo:  Sonia Draga
Rok wydania:   2012

Miałam ciężki weekend w pracy, ale bardzo satysfakcjonujący. Czasu na czytanie niewiele, więc wzięłam coś odprężającego. 
"Wyspa gwiazd" to lekka i zabawna opowieść z życia gwiazd. Napisana z pewną dozą ironii, lekkim i barwnym językiem.

Mamy rozpuszczoną gwiazdkę muzyki pop, 22-letnią Cherry, która w tak młodym wieku oparła się już o wszelkie możliwe uzależnienia i po raz kolejny wylądowała na odwyku - z którego... uciekła. Pieniądze czasem pomagają w życiu... a raczej je ułatwiają.
Jej uzależnienia i tryb życia sprawiły, że matka, wraz z jej menadżerkami, zatrudniła jej dublerkę. Bardzo podobną dziewczynę, Ann DeLucia, która w sytuacjach patowych zastępowała Cherry w życiu publicznym.
Niestety, gwiazdka nic nie wiedziała o swojej zastępczyni....
A wokół nich krążą nieświadomi niczego paparazzi, w tym niezwykle upierdliwy Bang Abbott.
Po ucieczce z odwyku Cherry trafia do samochodu Banga i razem odbywają lot samolotem, jednak potem dziewczyna wyprowadza paparazzo w pole. Kłopoty zaczynają się, kiedy to Ann wpada w jego łapy - wtedy zaczyna się prawdziwa hollywoodzka zabawa.
Jak na zaistniałą sytuację zareaguje Cherry?  Jak zakończy się ta opowieść? Przeczytajcie!

Jeśli ciekawi Was świat sławnych i bogatych oraz kulisy ich życia opowiedziane w przezabawny, lekko ironiczny sposób - ta książka Wam się spodoba. Jest lekka, barwna, bawi i relaksuje. Może nie jest arcydziełem literackim, ale mile spędziłam czas. Odprężyłam się, pośmiałam - słowem całkiem niezłe czytadło. Świetnie się nadaje do relaksu po ciężkim dniu pracy, fizycznej :)
6 komentarzy:

 1. Cieszę się, że w weekend chociaż trochę udało ci się poczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam na bieżąco z muzyką pop ;) Lektura wydaje się by ultralekka i przyjemna, więc może kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety świat pięknych, sławnych i uwielbianych to nie moje klimaty ;] zatem odpuszczę ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Niespecjalnie moja tematyka, więc chyba za tę lekturę będę musiała podziękować ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...