czwartek, 11 października 2012

Disney English - nauka przez zabawę

Disney English First Readers” to seria zabawnych książeczek dzięki którym twoje dziecko chętnie rozpocznie naukę języka angielskiego. 
Znajdzie w nich: wesołe historyjki – po angielsku – których bohaterami są filmowi ulubieńcy dzieci: Kubuś, Miki i ich przyjaciele. Wyróżnione graficznie podstawowe angielskie słownictwo. Ciekawe i różnorodne ćwiczenia, które rozwiną wyobraźnię i pomogą zapamiętać wybrane słowa i zwroty. 
Słowniczek angielsko-polski.  Płytę CD z historyjką po angielsku.


Okładka:  twarda, lakierowana
Ilość stron:   32
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Olesiejuk
Rok wydania:  2012

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać coś " z innej beczki" - świetną formę nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Książeczki z serii Disney English zawierające płyty CD doskonale się do tego nadają.
Lubię wynajdować na półkach w księgarni takie nowinki, a każda zabawna forma nauki jest w moim domu mile widziana, szczególnie przez syna, który nie znosi uczyć się słówek.

Z książeczkami Disney English dzieci uczą się angielskiego poprzez zabawę, słuchając wesołych piosenek i tekstów z płyty, czy przeglądając książeczkę z przygodami Kubusia Puchatka. Tekstom towarzyszą zabawy, a forma podania informacji jest bardzo prosta i nie sprawia problemu dzieciom.

Mnie bardzo spodobał się Kubusiowy słowniczek angielsko-polski, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem mojego Kuby.
Zawiera ponad 600 słów, z których często się korzysta - takich popularnych, do użytku codziennego. Całość wzbogacona jest o informacje gramatyczne, a dzięki dołączonej płycie CD dziecko uczy się prawidłowej wymowy.

Książeczki są bardzo ładnie i, co ważniejsze, solidnie wydane - nawet przy bardzo częstym korzystaniu raczej szybko dziecko ich nie zniszczy.
Bardzo podoba mi się ta seria i zachęcam uczenia dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat, kiedy są bardzo "chłonne" na wiedzę.
Ze starszymi bywa gorzej.... :)

2 komentarze:

  1. Sama bym sobie takie książeczki sprawiła ;) szkoda że za moich czasów, takich nie było ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo interesujące. Jak moja córka podrośnie, to pomyślę nad tego typu pozycjami :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...