wtorek, 9 października 2012

Złotousta diablica cz.4 - Jaye Wells

Teraz, kiedy widmo wojny już zniknęło, Sabina Kane jest nareszcie gotowa, by skupić się na przyszłości. Jej relacje z Adamem Lazarusem umacniają się i zmierzają we właściwym kierunku, a jej siostra, Maisie, z pomocą Sabiny zaczyna sobie radzić z traumą wywołaną przez niewolę w Nowym Orleanie. A dzięki temu, że Pussy Willow nawiedza okolicę, nawet Giguhl zdaje się trzymać z dala od kłopotów. I choć bohaterka chce o przyszłości myśleć wyłącznie z nadzieją, to jakaś jej część ciągle wątpi w to, że pokój jest możliwy. Jej obawy potwierdzają się, kiedy ciąg sadystycznych morderstw grozi traktatowi pomiędzy magami i wampirami. Sabina zamierza dotrzeć do prawdy. Zbliżając się powoli do mordercy, zaczyna podejrzewać, że jest nim jedyna osoba, której nie będzie w stanie zabić.

Okładka:  miękka
Ilość stron:  448
Wydawnictwo:  Dom Wydawniczy REBIS
Seria:   Sabina Kane
Premiera:     październik 2012

"Złotousta diablica" to już czwarty tom opowieści o Sabinie Kane, który trafił w moje ręce, i, co bardzo mnie ucieszyło, okazał się dużo ciekawszy od tomu trzeciego.

Sabina jest mieszańcem wampira i maga. Po ciężkich walkach, unicestwieniu babki Lawinii i wyrwaniu z jej szponów siostry, Maisie, Sabina odetchnęła i skupiła się na swoim związku z nekromantą, Adamem Lazarusem. Towarzyszy jej niezmiennie demon Gighul. Jej siostra dochodzi do siebie po traumatycznych przeżyciach, pod czujnym okiem Rei, ciotki Adama. Jest jej ciężko, sny przerażają ją i postanawia, w skrytości przed wszystkimi, nie spać - doprowadza się do stanu wyczerpania.

Tymczasem Sabina, wracając do domu, natrafia na morderstwo. Ślady wskazują, że dokonał go wampir. Następnie, podczas koncertu Pussy Willow w klubie Slade'a, zostaje zamordowany w bestialski sposób Marthy.
Tanith i Orfeusz zlecają poszukiwania mordercy Sabinie i Adamowi oraz przybocznej Tanith - Alex. Slade zostaje odsunięty " na bok" do wyjaśnienia sprawy. Sytuacja staje się bardzo napięta.
Sabinę nawiedza w snach Kain, i okazuje się, że nie tylko ją.... Sprawy komplikują się, a dowody wskazują na udział w morderstwie Sabiny.... Czy uda jej się wyjaśnić sprawę i wskazać winnego?

"Złotousta diablica" to jedna z wielu, pojawiających się na półkach księgarń, opowieści o wampirach, jednak  jej plusem są wyróżniające się i wpadające w oko, ładne i spójne graficznie okładki.
Ciekawa intryga, barwne i bardzo specyficzne postacie - to mocne strony powieści. Zwarta całość, obrazowy język i ciągłe zwroty akcji sprawiły, że przeczytałam ją z dużą przyjemnością, choć ta seria nie należy do moich ulubionych. Czwarty tom okazał się ciekawszy niż pozostałe i to jest duży plus dla Autorki, gdyż zwykle w seriach, każdy kolejny tom jest słabszy od początkowych.
"Złotousta diablica " to połączenie dobrego thrillera,  romansu i fantastyki, bardzo ciekawe i intrygujące. Dla każdego coś miłego :)
3 komentarze:

  1. Seria cały czas mi obca. Jednak dzięki wielu pozytywnym recenzjom mam na nią ochotę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polubiłam tą serię, chociaż nie mogę powiedzieć, aby należała do tych najlepszych. Przede mną jeszcze ten i poprzedni tom. Jestem ich bardzo ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...