czwartek, 27 grudnia 2012

Klucz cz.3 Strażnicy Veridianu - Marianne Curley

Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad wszystkimi światami... Oszalała bogini nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój cel. Członkowie Straży są w poważnych kłopotach – muszą odnaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie. Ale to nie jedyny problem. W ich szeregach ukrywa się zdrajca. Narastająca niepewność i podejrzliwość utrudniają Strażnikom skuteczne działanie. Zbliża się czas wypełnienia proroctwa, czas ostatecznego starcia z Lathenią... Kto ze Strażników okaże się akolitą Chaosu? Kto zdradzi w godzinie najwyższej próby?

Okładka:  miękka
Ilość stron:  544
Wydawnictwo:  Jaguar
Cykl: Strażnicy Veridianu, cz. 3

"Klucz" to trzeci tom fantastycznej serii dla młodzieży "Strażnicy Veridianu". Pierwsze dwa tomy pochłonęłam z wielkim zainteresowanie, a i ten trzeci wcale nie był gorszy - są bardzo równo napisane.
Całość opowiada historię grupki młodzieży, którzy oprócz chodzenia do szkoły i bycia nastolatkami, są również Strażnikami mitycznego Veridianu, który ma swoją siedzibę w Angel Falls, małym amerykańskim miasteczku.

Zakon Chaosu wzrasta w siłę, Lathenia jest nienasycona - wzmacnia swoje siły i szykuje się do wojny. Lorian jest zaniepokojony, tym bardziej, że pośród jego zwolenników jest szpieg.
Stawka w tej walce jest niezwykle wysoka, jest nią kontrola nad światem, Strażnicy nie mogą dopuścić, aby Lathenia opanowała świat. Wiele się zmienia również w szeregach samej Straży, na jej czele staje Matt, a zasilają ją Dillon, Nuria i Rochelle. Tej ostatniej jest bardzo trudno, bo nadal nikt jej nie ufa.... Stara się jednak udowodnić swoją wierność Straży. 
Lathenia najpierw przypuszcza atak na szkołę, Strażnicy jednoczą siły i udaje im się go odeprzeć - uzyskują też nową moc, jednak w końcu dochodzi do wojny. Walka jest zajadała, Lathenia i  Marduk nie odpuszczają i nie cofają się przed niczym. Strażnikom jest coraz trudniej walczyć, mają świadomość, że wróg jest w ich własnych szeregach. Kto pracuje dla Zakonu? I dlaczego? 
Odpowiedź zaskakuje wszystkich.....Jak to zwykle bywa jest nim najbardziej niespodziewana osoba....
Dochodzi do kulminacyjnej walki, w której Lathenia i Lorian stają naprzeciw siebie, siostra przeciw bratu, zło przeciw dobru. Kto wygra tym razem?

Jak i w przypadku poprzednich tomów, "Klucz" porwał mnie i przykuł do kanapy. To niezwykle interesująca i świetnie napisana powieść. Doskonały pomysł na fabułę został rozłożony na czynniki pierwsze i wykorzystany w 100 %, wszystko zostało przemyślane w najmniejszych szczegółach i powiązane ze sobą. Wielkim plusem są tutaj wyraziste, barwne sylwetki bohaterów - bardzo oryginalne, każda stanowi indywidualność, są rozpoznawalne i zdobywają serce czytelnika. Autorka zwodzi nas i myli zwrotami akcji, a my podążamy śladem bohaterów. Całość napisano niezwykle barwnie i ciekawie - czyta się z wielką przyjemnością.
Pozostaje tylko żal i niedosyt... że to już koniec.....6 komentarzy:

 1. Wow! Muszę w końcu przeczytać tą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam dwie poprzednie części, a trzecią kończącą też mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie muszę się zabrać za tą serię! Świetna recenzja :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam styczności z tą serią, więc na dziś pass :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie czytałam nawet tomu pierwszego i jakoś nie ciągnie mnie żeby to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę zdobyć nigdzie tej części :( Wydawnictwo już jej nie posiada :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...