piątek, 28 grudnia 2012

To niemożliwe - Danielle Steel

Ona ma świat utkany z konwenansów, dwoje dorosłych dzieci i znaną galerię.
On – nieokiełznany temperament, malarstwo i dziewięć lat mniej niż ona. Czy TO NIEMOŻLIWE? Historia romansu wbrew regułom porywa do luksusowych galerii Paryża i na niekończące się plaże Long Island.
Wszystko, co robi Sasha, mieści się w granicach normy. Po śmierci ukochanego męża zajmuje się rozwojem paryskiej galerii swojego ojca i osiąga międzynarodowy sukces. Liam, jeden z najoryginalniejszych malarzy ostatnich lat, jest szalony, impulsywny i fascynujący. W grudniu chodzi bez skarpetek i woli pizzę od owoców morza. Tych dwoje tak różnych ludzi zderza ze sobą cud sztuki, a następnie rodzi się uczucie. Czy Sasha uchroni swoją reputację, wdając się w sekretny, dość skandaliczny romans? Czy Liam, który żyje chwilą, wytrwa w związku z uporządkowaną właścicielką galerii?

Okładka:  miękka
Ilość stron:  336
Wydawnictwo:  Świat Książki

Danielle Steel pisze czytadła, ale czytadła na wysokim poziomie, po które z chęcią od czasu do czasu sięgam. Tym razem skusiłam się na nowe wydanie powieści "To niemożliwe" - kiedyś już ją czytałam, ale zatarła się w mojej pamięci.

"To niemożliwe" wprowadza nas w świat sztuki, galerii, malarzy i marszandów. Taką rodziną marszandów, którzy prowadzą galerię sztuki w Paryżu stanowi Sasha i jej ojciec. Kobieta prowadzi część nowoczesną, a jej ojciec - starych mistrzów. Sasha ma kochającego męża, bankiera, oraz dwójkę dzieci. Są bardzo zżytą rodziną. Ze względu na pracę męża, otwiera filię galerii w Nowym Jorku i teraz jej życie składa się z podróży. Ma dwa domy, ale jakoś jej to nie przeszkadza. Pierwszy cios burzy jej szczęście i spokój, kiedy umiera jej ojciec. Musi sama zapanować nad obiema galeriami. Drugi cios spada, kiedy umiera jej mąż. Sasha wycofuje się z życia i bardzo cierpi, jednak kocha galerie i swoją pracę - to pomaga jej wrócić do "normalnego życia". Nie szuka już mężczyzny, kochała swojego męża i nie wyobraża sobie życia z innym.  Los bywa przewrotny i stawia na jej drodze Liama, przyjaciela jej syna. Młodszego do niej, niezwykle utalentowanego malarza. 
Czy to możliwe, aby Sasha znowu zakosztowała miłości? Czy też niemożliwe? Są zupełnie różni - Ona - elegancka, poukładana kobieta i On, młody lekkoduch, roztrzepany, ale fascynujący. Czy połączy ich przelotny romans czy prawdziwe uczucie?

Danielle Steel po raz kolejny wzruszyła mnie i sprawiła, że łezka zakręciła mi się w oku. Powieść jest niezwykle barwna i porywająca, a niezwykły świat galerii i artystów stanowi odskocznię od szarej rzeczywistości. Jak zwykle w przypadku Steel, powieść została napisana z wielką dbałością o najmniejsze szczegóły. Barwne postacie, niezwykła atmosfera wielkiego świata i ciekawa fabuła to plusy tej powieści.
To świetnie napisane czytadło, które uprzyjemnia czas i relaksuje - serdecznie polecam!4 komentarze:

 1. Bardzo możliwe, że kiedyś przeczytam, ale na razie sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam sporą kolekcję wcześniejszych tytulów autorki, więc to zobowiązuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam jakiś czas temu w wydaniu Ambera bodajże, bardzo książka przypadła mi do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś często sięgałam po książki tej autorki, a teraz jakoś mnie do nich nie ciągnie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...