wtorek, 1 stycznia 2013

Dziedzictwo krwi t.6 - J.R.Ward

Szósty tom kultowego cyklu powieściowego J.R. Ward. Dziedzictwo krwi to trzymająca w napięciu powieść grozy z fascynującym wątkiem miłosnym w tle. To barwna opowieść o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów z ich odwiecznymi prześladowcami, rozgrywającej się w realiach współczesnej Ameryki.
Po latach narzuconego sobie celibatu nieustraszony wojownik Bractwa – Furiath – poświęca się dla dobra rasy, przyjmując funkcję Najsamca. Od tej pory ma być odpowiedzialny za utrzymanie ciągłości rasy i zapewnienie Bractwu nowych wojowników. Jednak Furiath nieustannie odsuwa w czasie podjęcie nowych obowiązków i walcząc z demonami przeszłości, szuka ukojenia w narkotykach. Zakochuje się w Wybrance Cormii, ale nie potrafi się do tego przyznać. A skoro nie wywiązuje się z obowiązku prokreacji z Cormią, musi zaakceptować inną przysłaną mu dziewicę. Zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót…
Tymczasem Bractwo ma coraz większe kłopoty. Ze szpitala w niejasnych okolicznościach zostaje uprowadzony młody wampir Lahser. Dochodzi też do serii brutalnych morderstw w domach wampirzej arystokracji

Okładka:  miękka
Ilość stron:   528
Wydawnictwo:   Videograf
Cykl:  Bractwo Czarnego Sztyletu

"Bractwo Czarnego Sztyletu" to jedna z moich ulubionych wampirzych serii - tym razem zakończyłam stary rok w objęciach 6 tomu. Kolejny tom okazał się równie dobry jak poprzednie - jestem pełna podziwu dla pomysłowości Autorki. 

"Bractwo Czarnego Sztyletu" to cykl opowiadający historię wampirów-wojowników skupionych w Bractwie pod przywództwem Ghroma. Wampiry są niezwykłe i mają wiele ludzkich cech, ich postacie są niezwykłe oryginalne, tak jak ich imiona. Są nietuzinkowi, a każdy z nich ma do opowiedzenia fascynującą historię. 
Bohaterem szóstego tomu jest Furiath, brat-bliźniak Zbhira - wampir po przejściach, pokiereszowany przez życie. Poprzedni tom skończył się, kiedy Furiath zastępuje brata i zostaje Najsamcem - reproduktorem wampirzej rasy. Poznaje Wybrankę, Cormię, i zakochuje się w niej, jednak nie czuje się jej godny i nie chce jej zbrukać. Nadal jest też pełen uwielbienia dla krwiczki swego brata, Belli. Czuje się rozdarty pomiędzy lojalnością dla brata i uczuciami, które ma w sercu.
Źle się dzieje wśród wampirów, reproduktory wzmacniają swoje siły i planują nowy atak. Omega ma w zanadrzu wyjątkową broń - swego syna.
Pośród adeptów dochodzi do przepychanek i Khill chcąc ratować swego przyjaciela, rani jednego z adeptów, Lashera, za co zostaje wydziedziczony i usunięty z rodziny. Znajduje schronienie w Bractwie.
Lasher wraz z grupą reduktorów sieje spustoszenie wśród wampirzej glymerii - czy Bractwu uda się go pokonać? Jak potoczą się losy Furiatha i jego wybranki?

J.R.Ward stworzyła niezwykłą i oryginalną sagę o wampirach. Każdy kolejny tom jest inny, jednak wszystkie są naładowane uczuciami, emocjami i zmaganiami wampirów, które mają czasem problemy jak ludzie.
Autorka operuje bogatym i bardzo malowniczym językiem, sprawia,  że czytelnik jest zaintrygowany i chłonie opowieść jak gąbka. Specyficzny język i terminologia wampirza, którą Ward stworzyła, sprawia, że całość jest niezwykle spójna i wyróżnia się wśród innych wampirzych historii.
Po każdym tomie czuję niedosyt i z niecierpliwością czekam, co przyniesie kolejny i kto będzie jego bohaterem. Każdy tom czyta się błyskawicznie, pomimo, że do cienkich nie należą.
Zachęcam do poznania historii niezwykłych wampirów z Bractwa Czarnego Sztyletu!3 komentarze:

  1. Jakoś nie ciągnie mnie ostatnio do wampirów, ale może kiedyś ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już prawie mnie dogoniłaś :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...