czwartek, 24 stycznia 2013

Magic Molly. Szczeniaczek spełniający życzenia - Holly Webb

Jeśli kochasz zwierzęta, pokochasz też pełen magii świat małej Molly!
Molly uwielbia zwierzaki i w przyszłości chce zostać weterynarzem, tak jak jej tata. Molly jednak ma szczególny dar – potrafi rozmawiać ze zwierzątkami!

Pewnego dnia do gabinetu jej taty trafia szczeniaczek o imieniu Gwiazdka. Piesek jest wyjątkowy, ponieważ potrafi spełniać życzenia. Ale grozi mu utrata czarodziejskiej mocy. Aby temu zapobiec musi odnaleźć swoją zagubioną siostrzyczkę. Czy Molly będzie umiała pomóc pieskom? Trzeba jak najszybciej odnaleźć siostrę Gwiazdki!


Okładka:  miękka
Ilość stron:   96
Wydawnictwo:  Znak Emotikon

Ostatnio często przeglądam i sięgam po literaturę dziecięcą - mój roczny bratanek, Jaś, uwielbia książki. Lubi ich słuchać, dotykać i oglądać. Staram się szukać takich pozycji, aby później jeszcze sam po nie sięgał.
Ostatnio na półkach księgarskich pojawiła się niezwykle sympatyczna seria o zwierzętach, napisana przez Holly Webb. Na "dobry początek" sięgnęłam po opowieść o szczeniaczku, który potrafi spełniał życzenia.


Molly jest córką weterynarza, kocha zwierzęta i ... potrafi z nimi rozmawiać. Ten szczególny dar przydaje się, kiedy chce im pomóc i zrozumieć je. Pewnego dnia w klinice taty Molly pojawia się pani Hunter, która po stracie swojego psa, wzięła do domu małego szczeniaczka, Gwiazdkę. Stara się o niego dbać i widać, że go kocha, jednak szczeniak jest smutny i coś mu dolega. Kiedy Molly ma okazję "porozmawiać" z pieskiem, okazuje się, że Gwiazdka ma siostrę bliźniaczkę, Stellę, która pozostała w hodowli. Piesek strasznie za nią tęskni. Zdradza też Molly tajemnicę - razem ze Stellą potrafią spełniać życzenia. Czy Molly uda się pomóc pieskom? Czy pani Hunter zgodzi się na drugiego psa?


Książeczka jest bardzo ciekawa, napisana prostym i zrozumiałym językiem. Jej wielkim plusem są ilustracje. Są one, co prawda, czarno-białe, ale mogą służyć dziecku jako kolorowanka. Dziecko może pomalować obrazki tak, jak widzi opowieść oczami wyobraźni. Myślę, że to świetny pomysł. Opowieść jest mądra i zabawna, świetnie trafia do dzieci. Wyrabia w nich wrażliwość, cierpliwość i miłość do zwierząt.
Zaczynamy kompletować dla Jasia całą serię Magic Molly :)
2 komentarze:

  1. Faktycznie fajna książeczka.Czytałam synkowi i bardzo ją lubił.
    Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę zaopatrzyć córeczkę w tę książkę :P Na pewno jej się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...