wtorek, 26 lutego 2013

Magic Molly. Znikający króliczek. Tajemniczy kucyk - Holly Webb


Magic Molly. Znikający króliczek 
Molly ma magiczne zdolności – potrafi rozmawiać ze zwierzątkami!
Na urodzinowym przyjęciu swojej siostrzyczki Molly poznaje magika. Fantastyczny Feliks wyciąga z kapelusza małego króliczka, który jednak bardzo dziwnie się zachowuje. Nie dość, że wciąż ma czkawkę, to na dodatek cały czas znika. Żeby uniknąć kłopotów, Molly musi jak najszybciej odnaleźć psotne zwierzątko.
Jeśli kochasz zwierzęta, pokochasz też pełen magii świat małej Molly!Magic Molly. Tajemniczy kucyk 
Molly ma magiczne zdolności – potrafi rozmawiać ze zwierzątkami!
Do kuźni dziadziusia Molly trafia kucyk Sopelek, który za nic w świecie nie pozwala się podkuć. Nie jest to jednak zwykły konik - ma wyjątkowy sekret. Tak naprawdę jest jednorożcem. Molly musi mu pomóc odzyskać wolność i odnaleźć miejsce, gdzie będzie szczęśliwy. 
Jeśli kochasz zwierzęta, pokochasz też pełen magii świat małej Molly! 

Okładka: miękka 
Ilość stron: 96 
Wydawnictwo: Znak Emotikon 
Cykl: Magic Molly

Uwielbiam przynosić książeczki dziecięce naszemu, małemu Jasiowi, synowi mojego szwagra. A malec z kolei uwielbia, jak mu się czyta, ogląda z nim obrazki. Siada wtedy z poważną minką i pokazuje paluszkiem. Cieszę się, że uczymy go miłości do książek już od maluszka – mam nadzieję, że mu tak zostanie. 
Ostatnimi czasy, wpadła mi w oko seria książeczek dla dzieci „Magic Molly” – za nami już opowieść o piesku, a teraz dochodzą dwie kolejne o króliczku i o koniku – kompletujemy powoli całą serię. Liczę na to, że za jakiś czas, kiedy Jaś podrośnie, sam wróci do tych książeczek, poczyta je sam i pokoloruje ilustracje. 

Seria „Magic Molly” opowiada o dziewczynce, córce weterynarza, która posiada niezwykły dar, słyszy i potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Te krótkie opowiastki uczą dzieci miłości do zwierząt, cierpliwości, sposobu zajmowania się nimi. Te mądre opowiadania napisane są lekkim i prostym językiem. 

„Znikający króliczek” to opowieść o króliku magika. Molly ma urodziny, na których jako atrakcja występuje magik. Wyciąga on z kapelusza królika, który bardzo dziwnie się zachowuje i w dodatku ma… czkawkę. Zwierzątko ucieka, a Molly musi je odnaleźć i dowiedzieć się, co się z nim dzieje. 

„Tajemniczy kucyk” to sympatyczna opowieść o małym koniku, zwanym Sopelkiem. Kucyk trafia do kuźni dziadka Molly. Ma zostać podkuty, ale nie chce nikomu na to pozwolić. Kucyk nie jest bowiem zwykłym kucykiem, tylko… jednorożcem. To jego sekret, a Molly musi mu pomóc wydostać się na wolność. 

Książeczki „Magic Molly” są bardzo ciekawe, pisane prostym i jasnym językiem, zrozumiałym dla dzieci. Opowiastki są mądre i wiele uczą dzieci. W zabawny sposób uczą je miłości do zwierząt, kształtują ich świadomość, uczą zachowań w stosunku do zwierząt. Wielkim plusem są ilustracje, a właściwie czarno-białe szpice obrazków, które dziecko może pomalować według własnego wyobrażenia. To jakby połączenie bajki i kolorowanki – książeczka jest wtedy inna u każdego dziecka, bardzo osobista i indywidualna. Myślę, że to świetny pomysł – dziecko samo kształtuje swoją własną wizję opowieści.2 komentarze:

  1. Bardzo podoba mi się ich oprawa graficzna!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam za sobą dwie pierwsze książeczki i na te też już czekam ;) Strasznie mi się ta seria podoba ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...