niedziela, 24 lutego 2013

Nowe oblicze Greya - E.L.James

Ich przypadkowe spotkanie dało początek fali namiętności, która z czasem wcale nie osłabła. Wspólna codzienność okazała się nie lada wyzwaniem, któremu Anastasia i Chrstian dzielnie stawiają czoła w imię łączącego ich uczucia. Kochankowie wciąż dryfują po wzburzonym morzu uczuć, targani namiętnością i rozterkami, niepewni tego, co zgotuje im los. Czy najbardziej poruszająca historia miłosna tego roku zakończy się happy endem? A może piękny sen przerwie były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemsty i cierpliwie czeka na swoją szansę?
Okładka:  miękka ze skrzydełkami
Ilość stron:   688
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl:   Pięćdziesiąt odcieni Greya  cz.3

Trzeci tom Greya już za mną - było ciekawie, na pewno nie nudno, a chwilami wręcz zabawnie. Cała wielka, erotyczna otoczka wokół tego cyklu wydaje mi się zbędna - to po prostu świetny romans z elementami erotycznymi. Mnie wielka reklama zniechęciła do książki - cieszę się jednak, że po nią sięgnęłam. Polubiłam upartą Anę, nawet samego Greya, jak również jego ochroniarzy Taylora i Sawyera. To była świetna, odprężająca lektura - w sam raz na weekend.

Opowieść rozpoczyna się, niezwykle sielsko i romantycznie, ślubem Any i Christiana, po którym Greyowi znowu włącza się obsesja panowania i pilnowania pani Grey - ona jest oporna i stara się jednak stawiać na swoim. Taka jedna, nieposłuszna decyzja sprawia, że zostaje uratowane jej życie. Jack Hyde nie zawahał się bowiem zaatakować ponownie i to ona miała być jego celem, ale... nie wróciła do domu na czas, tylko poszła na drinka z Kate. Grey jest wściekły, ale Ana nauczyła się już sobie z nim radzić. Hyde trafia do więzienia. Wydaje się, że wszystko powinno się teraz dobrze układać, kiedy, w wyniku wypadku, Ray trafia do szpitala. Ana leci do niego i siedzi przy łóżku nieprzytomnego ojczyma, dołącza do niej mąż. W końcu zabierają go do Seattle, a wtedy okazuje się, że Ana jest... w ciąży. Grey wpada we wściekłość, jest przerażony i sfrustrowany. Od słowa do słowa dochodzi do awantury, a drogi małżonków rozchodzą się.... Kiedy Hyde wychodzi na wolność, kontaktuje się z Aną i żąda okupu za Mię. Kobieta zdesperowana rusza na pomoc szwagierce i omal nie przypłaca tego życiem... Jak potoczy się dalsze życie Any i Christiana? Przeczytajcie sami!

"Nowe oblicze Greya" to świetny romans z elementami powieści sensacyjnej, mocno nasycony erotyką. Świetnie napisany - lekko i dowcipnie. Choć trzeba przyznać, że wiele sytuacji jest bardzo oczywistych i z góry wiadomo, co będzie działo się dalej. Pomimo tej stereotypowości, doskonale mi się czytało ten tom. Opowieść okazała się zabawna, a Ana pozostała wciąż tą samą, zadziorną dziewczyną z pazurem, natomiast Grey, małymi krokami, kontynuował swoją metamorfozę. Wątek sensacyjny mocno ubarwił całość i dodał jej pieprzyku. Całość uważam za naprawdę niezłą, relaksującą lekturę - polecam!9 komentarzy:

 1. Mam trzy części i nie zrażam się niektórymi złymi opiniami, bo sama muszę ocenić. Cieszy mnie, że podkreśliłaś, ze jest to powieść napisana lekko i dowcipnie, co bardzo lubię, a wylewającą się erotykę (jej nadmiar) przeżyję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja po pierwszej części dałam sobie spokój, bo choć pomysł ciekawy to wykonanie fatalne

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno przeczytałam całą trylogię, właśnie piszę coś na kształt krótkiej recenzji i stwierdzam, że jakby wyrzucić ten cały seks to byłaby niezła obyczajówka, taka właśnie trochę romansowa z sensacją w tle:)

  OdpowiedzUsuń

 4. Czytałam mieszane recenzje. Jedni są zachwyceni inni
  zniesmaczeni. Sama nie wiem co o tym myśleć. Najlepiej
  przeczytać i samej osądzić według swojego gustu.
  Trylogię zakupiłam i czeka w kolejce do przeczytania:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. jakoś nie ciągnie mnie do syklu, może kiedyś się skusze, ale nie teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że ta seria nie jest dla mnie. Zraziłam się wieloma negatywnymi recenzjami i raczej sobie daruję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam całą serię za sobą i świetnie mi się ją czytała, bardzo interesująca lektura :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pierwszą część w wersji elektronicznej, ale jakoś mnie do niej nie ciągnie. Może za jakiś czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Drogie Panie czytam to nawet ja Jarząbek Zdzisław a znajome nie mogą w to uwierzyć nie mój styl i osobowość :) Polecam przynajmniej pierwszą część i 3 rozdziały drugiej :) Jestem w trakcie czytania i spodziewałem się ww. zakończenia ale nie o to mi chodzi w tej powieści.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...