wtorek, 19 lutego 2013

Wybrani - C.J.Daugherty

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?
Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter? Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Okładka:  miękka
Ilość stron:  440
Wydawnictwo:   Otwarte
Cykl :  Nocna Szkoła cz.1
Premiera:   marzec 2013

„Wybrani” to bardzo udany debiut pisarski C.J.Daugherty. Książka powstała na skutek namowy męża autorki, który postawił przed nią wyzwanie – jak widać podołała :) Co więcej, po stworzeniu pierwszej powieści, powstał cały cykl noszący tytuł „Nocna Szkoła”. 
Kiedy czytałam zapowiedzi tej książki wyobrażałam sobie, że to kolejna wampirza seria – i spotkało mnie miłe zaskoczenie – ani śladu wampirów czy wilkołaków! Kojarzyła mi się z fantastyką – też pudło, okazała się bowiem mrocznym thrillerem o lekkim podłożu politycznym. 

Główna bohaterka, Allie Sheridan, jest nastolatką, która od czasu zniknięcia brata, sprawia rodzicom problemy wychowawcze. Kiedy po raz kolejny wpakowała się w kłopoty i została aresztowana, rodzice podjęli trudną decyzję i postanowili umieścić  ją w zamkniętej, elitarnej szkole z internatem. Allie jest zszokowana decyzją rodziców, a szkoła wywołuje w niej mieszane uczucia. 
Akademia Cimmeria znajduje się za wielką bramą, w ciemnym parku, to wielki, zabytkowy budynek, który przytłacza Allie. Dyrektorką tej szkoły jest Isabelle, młoda kobieta, która prosi, aby zwracać się do niej po imieniu. Oprowadza Allie po szkole, pokazuje jej pokój oraz wręcza plik zasad obowiązujących w tym tajemniczym miejscu. Dziewczyna powoli poznaje uczniów szkoły, nauczycieli, a także mroczne tajemnice związane ze szkołą… i z nią samą. Kim jest Allie i jakie jest powiązanie jej rodziny z Akademią? 
Kiedy ginie jedna z jej koleżanek, a uczniom zaczynają przydarzać się różne wypadki – Allie wraz z przyjaciółmi stara się poznać tajemnice Akademii. Okazuje się, że jest w niej ważną osobą i … w związku z tym, grozi jej niebezpieczeństwo. 
Jeśli ciekawi Was ciemna strona Akademii – przeczytajcie Wybranych! 

„Wybrani” to bardzo klimatyczna powieść, ciemna i mroczna. Autorka obróciła o 360 stopni moje wyobrażenie o fabule – spotkało mnie totalne zaskoczenie, pozytywne oczywiście! To świetny thriller z młodzieżą w roli głównej, gdzie czeka nas wiele niespodzianek. Osnuta nutą tajemnicy Akademia Cimmeria szkoli bowiem późniejsze elity władzy i ludzi mających wpływ na losy świata – jak to robi? Przez Nocną Szkołę – ale szczegóły musicie przeczytać sami, bo nie chcę Wam psuć niespodzianki. 
Na początku powieść skojarzyła mi się, z czytaną jakiś czas temu, Akademią Mroku, gdzie też była mowa o elitarnej szkole, ale zdecydowanie miała ona wampirzy charakter – i byłam pewna, że i tutaj fabuła potoczy się w tę samą stronę. Jak widzicie, Autorka zburzyła moje stereotypowe myślenie – i chwała jej za to! Pewnie wielu z Was to spotka. 
Wiele tematów w powieści zostało jedynie zasygnalizowanych – między innymi tajemnicza Nocna Szkoła czy postać Lucindy – mam nadzieję, że w kolejnych tomach zostanie to doprecyzowane i rozwinięte. 
„Wybrani” to, według mnie, dopiero wprowadzenie, wstęp do całości historii, i nie ukrywam, że liczę zdecydowanie na więcej w kolejnych tomach. Zostałam zaintrygowana (szczególnie na końcu książki), a teraz chciałabym zostać zafascynowana i pochłonięta całością. Niecierpliwie czekam na kontynuację losów Allie.9 komentarzy:

 1. Al się zgrałyśmy z recenzjami :) Nie mam pojęcia skąd, ale mi również podczas lekturo towarzyszyło poczucie, że książka ma wampirzy charakter. Pewnie chodzi o klimat :)Ja również z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem przekonany co do tej powieści. Ostatnio mam awersję, do młodzieży jako bohatera zbiorowego w wielu książkach. Igrzyska śmierci mnie nie przekonały, a teraz Trylogia czasu która jest nijaka. Gdzie nie spojrzysz tam młodzież w wieku szkolnym, albo tuż po. Co za dużo to nie zdrowo.
  Z drugiej strony ładna recenzja, podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam w planach zakupowych - zazdroszczę, że już jesteś po przeczytaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę przeczytania, kusicie mnie wszyscy tymi recenzjami przedpremierowymi :) Wreszcie jakaś mroczna książka z niepokojącym wątkiem niebędąca paranormalem! Lubię nadprzyrodzone romanse, ale to miła odmiana.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No to zazdroszczę. Też chcę mieć już tę książkę w łapkach :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie jestem w trakcie czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem strasznie ciekawa tego co autorka zgotowała swoim bohaterom w kolejnych tomach :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj bardzo, bardzo czekam na tę książkę! Mam nadzeiję, że się nie zawiodę. :)

  OdpowiedzUsuń

 9. Mam zaznaczoną tę pozycję na mojej liście najbliższych
  zakupów.Na pewno ją kupię.Ciekawe jakie będą moje wrażenia
  po jej przeczytaniu?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...