sobota, 23 marca 2013

Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia - Claire

Wiedźmy są dziś postrzegane jako postacie złe i godne potępienia. Ta książka nie tylko oczyszcza ich zniekształcony wizerunek, ale jednocześnie umożliwia każdemu z nas dołączenie do ich elitarnego grona. 
Jednym z mitów, jakie obala publikacja Claire, jest płeć wiedźmy. Mogą nimi bowiem być zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Autorka uczy różnych rodzajów medytacji – od dymnych po medytacje OM. Pokazuje również, w jaki sposób możesz samodzielnie pracować nad zharmonizowaniem czakr. Daje wskazówki, jak stworzyć magiczną biżuterię, ubrania i kosmetyki. Dzięki Magii Wiedźm opanujesz również sekrety magicznych zapachów, olejków i przypraw. Wiele miejsca poświęcono dbaniu o życie uczuciowe. Dowiesz się, jak zdobyć miłość, odzyskać ukochanego bądź też wykorzystać magię seksualną, która rozpali zmysły. Poznasz także najskuteczniejsze afrodyzjaki. Nauczysz się także korzystać z najefektywniejszych technik wróżbiarskich, w tym karcianych, z wykorzystaniem wahadełka bądź też wróżenia z dymu. 

Okładka: miękka 
Ilość stron:  324

Zawsze ciekawi nas, ludzi, to, co niezbadane i tajemnicze. Mnie intryguje i ciekawi tematyka związana z działaniami paranormalnymi, z magią, zaklęciami czy wróżbami. Często spotykam się z nią w książkach, po które sięgam – chcę więc wiedzieć więcej na ten temat. Inspiracją do sięgnięcia po tę książkę była „Wyspa Trzech Sióstr”, trylogia o trzech kobietach posiadających nadprzyrodzone możliwości. 

Z dużym zainteresowaniem sięgnęłam więc po „Magię wiedźm”, której autorką jest tajemnicza Claire. Generalnie, w literaturze utarł się mit, że czarownica czy wiedźma jest zła, brzydka i robi krzywdę, a wróżki są piękne, eteryczne i dobre. Nic bardziej błędnego! Claire, w swojej książce, pokazuje nam inne oblicze wiedźmy, oczyszcza jej wizerunek i zachęca do wstąpienia w krąg wiedźm. 

Współczesną wiedźmą może być każdy z nas, może to być ktoś z kręgu naszych znajomych, sąsiadów czy ludzi mijanych na ulicy. Nie różni się wizualnie od nas, ale jest świadoma swoich możliwości i mocy wpływania na los. Często w świadomych rodzinach, moce są kultywowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. 

Autorka pokazuje nam jak można wykorzystać w życiu tzw. białą magię - dobrą, nie sprawiającą krzywdy. W dziewięciu rozdziałach zostały zawarte informacje na temat oczyszczania, medytacji, uzyskania harmonii ciała i ducha, ale również na temat znaczenia i wykorzystania kolorów, tworzenia magicznej biżuterii czy talizmanów. Dowiadujemy się wiele na temat kosmetologii, wykorzystania naturalnych olejków czy ziół, aromaterapii, wykorzystania świec w rytuałach. Uczymy się przystosowywać nasze mieszkanie, aby przynosiło nam szczęście i pozytywnie na nas oddziaływało. W książce znajdziecie też wiele cennych rad dotyczących komunikowania się z innymi oraz możecie znaleźć swój sposób na miłość i odprawić miłosne rytuały. Bardzo ciekawy jest jeden z końcowych rozdziałów, poświęcony duchom – ta tematyka zawsze mocno na mnie oddziałuje. Wydaje się bardzo realna i prawdziwa, duchy otaczają nas wkoło i często czuje się ich obecność. Ja miewam tzw. „przeczucia”, które sprawdzają się. I czuję opiekę osób, które już nie żyją, a wiem, że ze mną są i mnie wspierają. 

Książka jest bardzo ładnie wydana, a okładka wprowadza w klimat wnętrza. Motywy graficzne i wyraźne oddzielenie każdego rozdziału sprawia, że przyjemnie się ją czyta. Kojarzy się z dawnymi księgami pełnymi sekretów. Napisana jest lekkim, przystępnym językiem, a wszelkie informacje podawane są w prostej formie. Myślę, że osoby zaczytujące się fantastyką powinny ją przeczytać i więcej dowiedzieć się na tematy poruszane w ich ulubionych książkach. Każdy z nas znajdzie tutaj rady, jak dowartościować się i żyć w zgodzie sam ze sobą, otaczając się pozytywną energią i życzliwymi ludźmi.1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...