środa, 13 marca 2013

Ostatnie dziecko - John Hart


W niewyjaśnionych okolicznościach znika dwunastoletnia Alyssa Merrimon. Jej brat bliźniak Johnny nie potrafi się z tym pogodzić i nawet po upływie roku nie zaprzestaje poszukiwań w przekonaniu, że jego siostra wciąż żyje i przebywa gdzieś w pobliżu. Nad chłopcem czuwa, zmagając się jednocześnie z własnymi demonami, Clyde Hunt, oficer policji, który od roku prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Alyssy, nawet kiedy rozpada się jego małżeństwo, a kariera zawodowa wisi na włosku. Kiedy obaj odkrywają prawdę, okazuje się ona bardziej mroczna i przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
"Ostatnie dziecko" to porywający thriller o wartkiej akcji, napisany z mistrzowskim literackim polotem. 

Okładka: miękka 
Ilość stron:  448
Wydawnictwo: Sonia Draga  
Premiera:   styczeń  2013

Seria kryminalna Soni Dragi bardzo przypadła mi do gustu – książki są pięknie wydane, na półce tworzą zwartą całość, a ich wnętrza nie zawiodą koneserów mocnych wrażeń. 
John Hart stworzył niesamowity thriller, gdzie miłość braterska wygrywa ze strachem i przeciwnościami losu. 

Johnny Merrimon ma 13 lat i ciężkie przeżycia za sobą. Rok temu została porwana jego siostra-bliźniaczka, Alissa, i zniknęła bez śladu, potem odszedł ojciec, matka zaczęła pić i otumaniać się lekami, musieli też zmienić swój dom na obskurne mieszkanie. Matką i domem zaczął rządzić Ken Holloway, pod przykrywką pomocy. Te wszystkie ciężkie przeżycia nie złamały jednak chłopca – z wielkim samozaparciem i na przekór wszystkim nadal szuka swojej zaginionej siostry. Prowadzi własne śledztwo i często pakuje się w niebezpieczne sytuacje. Czuwa nad nim z daleka policjant, Clyde Hurt, który zajmował się śledztwem w sprawie jego siostry – on również nie odpuszcza i nadal szuka Alissy. 
Johnny stworzył własną mapę terenu i z wielką zaciekłością odwiedza dom po domu, pokazuje zdjęcia siostry, pyta i szuka. W kręgu jego zainteresowań znalazło się kilka ciemnych typów. 
Kiedy w okolicy ginie kolejna dziewczynka, Johnny podąża swoimi ścieżkami i przypadkowo ją odnajduje. Oboje po akcji z jej oprawcą trafiają do szpitala, z którego Johnny wychodzi do domu wuja, gdyż opieka społeczna przeciwstawia się sprawowania opieki przez matkę. Również Clyde Hurt podąża śladami chłopca, a one doprowadzają policję na …cmentarzysko, gdzie pochowane były dzieci. Jednak Alissy tam nie znajdują. Tropy prowadzą ich również w inne miejsce, a zamieszany w sprawę zaginięcia siostry Johnnego, okazuje się policjant i … jego najbliższy przyjaciel. 
Czy Johnnemu uda się odnaleźć siostrę? Prawda okaże się szokująca i przerażająca…. 

„Ostatnie dziecko” to niesamowity thriller z podłożem psychologicznym, który czytałam z zapartym tchem i wypiekami na twarzy. Autor stworzył w nim atmosferę posępnej tajemnicy, a sylwetka Johnnego zasługuje na uznanie. Jest przemyślana i dopracowana w szczegółach – jako wynik otrzymujemy postać odważnego chłopca, który, wbrew przeciwnościom, walczy o prawdę. Johnny zyskuje sympatię czytelników i podziw. Jego postawa jest niezwykła jak na 13-latka, wykazuje on dużą dojrzałość oraz niezwykłą odporność psychiczną. Jest inteligentny i dąży do wyznaczonego celu. Jego miłość do siostry i wiara w sukces poszukiwań sprawiały, że chwilami łza kręciła mi się w oku – szczególnie na finale opowieści. Jego zajadłość i skrupulatność okazała się skuteczniejsza niż wcześniejsze działania policji, a dyskretna opieka Hurta ochroniła go wielu sytuacjach. Hurt okazał się gliniarzem z powołania, który angażował się w sprawę bardzo emocjonalnie, na czym ucierpiała jego rodzina. Jednak okazał się prawą osobą aż do końca, pomimo że jego syn musiał ponieść konsekwencje swoich czynów – wspierał go, ale nie krył jego udziału w sprawie. 

Książka zapiera dech w piersi i porusza, jak to często bywa, kiedy w sprawy dorosłych wplątane są dzieci. Myślę, że opowieść stworzona przez Johna Harta zadowoli najbardziej wybrednych miłośników mocnych wrażeń. Polecam serdecznie całą kryminalną serię Soni Dragi – czeka was wiele emocji i niespodzianek!6 komentarzy:

 1. Mam tę serię w planach, ciekawią mnie książki w niej wydane ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię powieści z tego wydawnictwa i tą też mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajan jest ta seria, my już też zaliczylismy z niej kilka pozycji

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto się za nią rozejrzeć. Mam nadzieję, że mają ją w mojej bibliotece ; )

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  Iwi < 3

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...