wtorek, 30 kwietnia 2013

Irlandia. Przewodnik National Geographic - Christopher Somerville

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Irlandii.
Poznaj tajemnice „starej wiary” i historię św. Patryka. Dowiedz się, do czego służą hurley i sliotar oraz co inspirowało braci Yeatsów. Wybierz się na festiwal operowy w Wexfordzie oraz do baru Hi-B w Corku. Skosztuj takich dań jak champ czy brack i odkryj, co naprawdę jest narodowym napojem Irlandii.

Okładka:  miękka
Ilość stron:
Wydawnictwo :  G+J
Rok wydania:  2013


Bardzo cenię przewodniki z serii National Geographic wydawane przez G+J Książki - są pięknie wydane i bardzo starannie opracowane.

Byłam ciekawa przewodnika o Irlandii - wiadomo, że ten kraj kojarzy nam się z turystyką zarobkową, a mnie dodatkowo z wrzosowiskami, powieściami sióstr Eyre oraz tajemniczymi kamiennymi kręgami.


Irlandia to wyspa, gdzie królują ogromne połacie ziemi, słynąca z deszczy, zielona i piękna. Irlandia to również królestwo pubów, piwa Guinness i jego wielbicieli. Ludzie są tutaj przyjaźni i otwarci, szczególnie ci mieszkający na prowincji. Irlandia to przede wszystkim niezwykłe krajobrazy i ciekawe miejsca.
Irlandia to kraj Celtów, a kultura celtycka zawsze ogromnie mnie interesowała.Na uwagę zasługuje tutaj Glendalough oraz Monasterboice.
Glendalough to przylegający do jeziora kompleks klasztorny, okolony górami. Dojście do niego zajmuje pół dnia, ale warto je zobaczyć!


Irlandia porywa swoją muzyką i kulturą. To kraj niezwykle ciekawy i tajemniczy. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się go odwiedzić. Na pewno zabiorę ze sobą przewodnik po Irlandii - można w nim znaleźć wszystko na temat tego kraju. Od ogólnych informacji dotyczących kraju, ludzi i kultury, po szczegółowe opisy miejsc i plany tras wycieczkowych, na dobrych restauracjach czy hotelach kończąc.
Całość jest podana w przystępnej formie, bogato ilustrowana i wydana z dbałością o szczegóły.

Polecam Wam przewodniki po krajach wydane w serii National Geographic, ostatnio ukazały się:


Ponadto G+J wydało serię rozmówek  przygotowanych przez Beatę Pawlikowską, które na pewno przydadzą się w podróżach:
POLECAM :)2 komentarze:

  1. Zgadzam się , cudne są to przewodniki:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie jestem bardzo ciekawa tych przewodników, okładki mają baardzo zachęcające :-)
    Jak tylko będę miała potrzebę zakupienia jakiegoś przewodnika, to z pewnością sięgnę po właśnie to wydanie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...